0

Magazyny danych dla wymagających – QNAP i Synology

QNAP TS-251QNAP oraz Synology, dwie marki oferujące wysokiej jakości magazyny danych spełniające potrzeby wymagających użytkowników. Rozwiązania proponowane przez tych producentów wyróżniają się bezpieczeństwem, funkcjonalnością oraz wydajnością. Zarówno QNAP, jak i Synology posiadają magazyny danych, które sprawdzają się w zastosowaniach domowych oraz biznesowych.

QNAP

Wśród propozycji magazynów danych znaleźć można produkty dedykowane zarówno firmom, jak i użytkownikom indywidualnym. Spośród modeli cieszących się popularnością wymienić można TS-251, skierowany do użytkowników, którzy poszukują systemu NAS wyróżniającego się wydajnością, a także zapewniającego pełne bezpieczeństwo danych. Model TS-251 wyposażony został w procesor Intel Celeron 2.41 GHz dual-core. Jest niezwykle funkcjonalny, dodatkowo umożliwia synchronizację danych pomiędzy urządzeniami.

Dla firmy

QNAP TS-453-Pro

Korzystnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich firm, również pod względem ekonomicznym, jest QNAP TS-453 Pro. Dysk sieciowy bazuje na procesorze Intel® Celeron® J1900 2,0GHz Quad Core. Na zwiększoną wydajność wpływa pamięć RAM o pojemności 2 GB. Urządzenie wyróżnia także backup danych na dyski zewnętrzne oraz macierze poprzez interfejs USB. Model TS-453 Pro gwarantuje bezpieczne przechowywanie danych.

Nie tylko magazyn danych

Magazyny danych QNAP – poza przechowywaniem danych – mają także inne zastosowania. Wśród najpopularniejszych funkcji biznesowych w wymienia się aplikację FileStation, umożliwia ona dostęp do danych z okna przeglądarki, co niewątpliwie stanowi duże ułatwienie. Z kolei aplikacja Qsync pozwala zmienić serwer NAS w chmurę i synchronizować pliki pomiędzy urządzeniami. Inne funkcje, o których warto wspomnieć to backup danych czy połączenia VPN.

 Synology

Marka Synology oferuje swoim użytkownikom zaawansowane rozwiązania. Magazyny danych Synology to wszechstronność oraz niezawodność. Poszczególne modele charakteryzuje duża pojemność pamięci masowej, wyjątkowa wydajność oraz bezpieczeństwo. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w domowych warunkach jest DS214play, wyróżniający się zwiększoną wydajnością. Dodatkowo zapewnia szybki dostęp do danych, cechuje się  ponadto wygodnym ich zarządzaniem. Magazyn danych Synology DS214play jest także energooszczędny.

Dla biznesu

Propozycją magazynów danych marki Synology dla małych i średnich przedsiębiorstw jest model DS415+, urządzenie zapewniające świetną wydajność, a także wyróżniające się przyspieszonym szyfrowaniem sprzętowym. Oferowany produkt to także łatwa instalacja oraz obsługa dysków twardych. Zwiększona produktywność jest możliwa dzięki rozwiązaniom chmurowym. DS415+ to praktyczne urządzenie dla wymagających użytkowników.

Funkcjonalność

Synology DS415+

Oferowane przez markę Synology magazyny danych proponują wiele możliwości. Warto wspomnieć między innymi o uporządkowaniu multimediów. Poszczególne modele posiadają wbudowany serwer www z pełną obsługą PHP i MySQL. Urządzenia charakteryzują się także możliwością szybkiego tworzenia kopii zapasowych, pozwalają na uzyskanie dostępu do danych z dowolnego miejsca poprzez FTP lub przeglądarkę internetową, a także udostępnianie danych w sieci. W biznesie magazyny sieciowe zapewniają pełną integrację z otoczeniem. Cechują się ponadto łatwym zarządzaniem, obsługą iSCSI, energooszczędną konstrukcją i oczywiście bezpiecznym przechowywaniem danych.

Wybór odpowiedniego modelu magazynu danych z pewnością ułatwią nasi specjaliści. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu ze specjalistami.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.