0

VMware stawia na innowacyjność

VMworld 2015 odbyło się w Barcelonie i w San FranciscoPo wrześniowej konferencji VMworld 2015, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, dowiedzieliśmy się m.in. na jakich obszarach producent będzie się skupiać w najbliższym czasie i jaką ma wizję przyszłości. Wydarzenie odbyło się w Barcelonie i zgromadziło uczestników z całego świata.

W centrum zainteresowania producenta znalazły się m.in. usługi z zakresu chmury publicznej i rozwiązania dedykowane centrom danych zdefiniowanym programowo, które umożliwiają szybkie tworzenie, uruchamianie i dostarczanie aplikacji. To także wyższy poziom bezpieczeństwa IT oraz szybsze przywracanie usług po ewentualnych awariach. Ponieważ stabilne działanie w erze cyfrowej transformacji jest podstawą efektywnych organizacji, VMware skupia się na tym, by ten warunek spełnić.

Tematem przewodnim podczas konferencji była chmura hybrydowa, pozwalająca na tworzenie spójnego środowiska w oparciu o vSphere. Dzięki temu możliwe jest kreowanie aplikacji – zarówno tradycyjnych, jak i natywnych – w chmurze. Jednolita platforma umożliwia elastyczne zarządzanie środowiskiem cloud computingu zgodnie z potrzebami firmy.

Chmura publiczna

Interesującym rozwiązaniem VMware jest vCloud Air, komponent jednolitej platformy VMware, który pozwala na połączenie centrum danych z chmurą publiczną, umożliwiając dostęp do zasobów w obrębie chmury hybrydowej. Zastosowanie go niesie za sobą nie tylko bezpieczne funkcjonowanie, ale i wysoką wydajność. Na rozszerzone usługi vCloud składają się m.in. przywracająca działanie środowiska IT po awarii konsola VMware vCloud Air Disaster Recovery Services, skalowalna usługa przechowywania nieustrukturyzowanych danych VMware vCloud Air Object Storage oraz udostępniana jako usługa baza danych z łatwym dostępem do relacyjnych baz danych hostowanych w chmurze VMware vCloud Air SQL.

Chmura hybrydowa

W centrum zainteresowań VMware jest również technologia Centrum Danych Zdefiniowanego Programowo (SDDC), stanowiąca fundament jednolitej strategii chmury hybrydowej. To główny nurt wdrażanych rozwiązań, który ma swój początek na etapie wirtualizacji zasobów obliczeniowych, aż po wdrażanie wirtualizacji sieci i pamięci masowych. Dostosowując się do rosnących wymagań klientów VMware zaprezentowało szereg nowych produktów, m.in. narzędzia przywracające sprawność systemów po awariach VMware NSX 6.2, spójną platformę zarządzania VMware vRealize Operations 6.1, podnoszący wydajność operacji vRealize Log Insight 3, oparty na kodzie OpenStack Kilo VMware Integrated OpenStack 2 oraz zintegrowany z VMware NSX 6.2 VMware Site Recovery Manager 6.1.

Technologie jutra

Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania technologii Project Skyscraper, dedykowanej hybrydowemu środowisku chmury w vSphere. Dzięki niej klienci będą mogli rozbudować centrum danych w chmurze publicznej i płynnie prowadzić działalność w różnych środowiskach, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i ciągłości operacji. Więcej na pewno dowiemy się już niebawem.

Szeroka oferta rozwiązań VMware jest dostępna na naszej stronie. Zachęcamy do kontaktu i poznania pozostałych innowacyjnych rozwiązań.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.