0

Konferencja VMWorld 2014 – VMware o przyszłości rynku wirtualizacji i cloud computingu

konferencja vmworld 2014Od wczoraj do czwartku będzie trwała w San Francisco konferencja VMWorld 2014, organizowana przez firmę VMware. Wydarzenie to w tym roku cieszy się szczególnym zainteresowaniem dzięki bardzo dużemu wzrostowi roli technologii wirtualizacyjnych – jest to rynek, na którym VMware jest uznawane za światowego lidera.

Na VMWorld powinny pojawić się informacje na temat planowanych kierunków rozwoju działalności firmy i oferty produktowej, a także prezentacje nowych produktów. Wśród obszarów na które spodziewane jest położenie głównego nacisku wymienić można innowacyjną koncepcję SDDC czyli wirtualizacji całych centrów danych – najbliższy tydzień pokaże na jakim etapie przygotowań w tym obszarze jest obecnie VMware.

VMware to jedna z niewielu firm, których oferta obejmuje pełnię rozwiązań związanych z cloud computingiem – zarówno chmury prywatne i publiczne jak i łączenie ich w ramach chmur hybrydowych. O ile ustabilizowana pozycja lidera w segmencie chmur publicznych dzięki produktom takim jak vCenter czy vCloud Automation nie zapowiada dużych zmian w tym obszarze, o tyle dotrzymanie kroku konkurentom oferującym chmury publiczne (Microsoft Azure, Amazon Web Services czy chmura Google) będzie wymagało solidnego rozwoju usługi vCloud Hybrid Service.

Kolejne segmenty rynku na których VMware buduje coraz silniejszą pozycję są rozwiązania dla użytkowników końcowych (EUC) oraz mobilność. Rosnąca popularność środowisk typu BYOD sprzyja rozszerzaniu oferty produktowej i stawia jednocześnie nowe wymagania firmom tworzącym oprogramowanie do ich obsługi.

Będziemy uważnie śledzić przebieg konferencji i na pewno opublikujemy na blogu jej dokładne podsumowanie. Europejska edycja konferencji VMWorld 2014 odbędzie się w dniach 12-16 października 2014 w Barcelonie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.