1

HP Stream z Windows 8.1 – laptop za 199 dolarów odpowiedzią Microsoftu na fenomen Chromebooków

HP Stream z Windows 8.1Jednym z produktów zapowiedzianych przez Microsoft na tegorocznej konferencji WPC był tani notebook z systemem Windows 8.1 – HP Stream. Kosztujący 199 dolarów komputer w założeniu miał być odpowiedzią Microsoftu na stale rosnącą popularność Chromebooków. Po kilku tygodniach oczekiwania pojawiła się specyfikacja techniczna tego urządzenia.

Laptop HP Stream będzie wyposażony w 14-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768. W podstawowym wariancie dysk twardy będzie oferował 32GB pojemności, a Microsoft doda bezpłatne 100 GB w OneDrive na okres 2 lat od zakupu. Firma Hewlett-Packard zdecydowała się oprzeć pracę urządzenia na procesorze AMD A4 Micro-6400T Quad-Core SoC (1.0GHz/1.6 GHz). Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM to 2GB. Stream będzie posiadał 2 porty USB 2.0 i jeden port USB 3.0 oraz łącze HDMI. Ciekawostką jest zastosowanie stosunkowo wysokiej jakości 4 głośników Beats. Czas pracy na baterii powinien oscylować w okolicy 5 godzin. Pod tym linkiem dostepna jest pełna specyfikacja HP Stream.

HP Stream z założenia ma być ofertą dla klientów oczekujących najtańszego rozwiązania oferującego przy tym przyzwoitą wydajność i stanowić ma bezpośrednią konkurencję dla Chromebooków. HP nie ogłosiło jeszcze dokładnej daty premiery nowego laptopa.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic

Liczba komentarzy: 1

  1. Ciekawe jaka będzie tego cena w PL – przeliczając po dzisiejszym kursie wychodzi ok 620zł – finalny koszt na pewno będzie większy, ale jeśli zmieszczą się w 900 brutto to do przeglądania internetu jak znalazł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.