6

Jaki komputer do szkoły? Radzimy

Jaki komputer wybrać do szkoły? Jeśli nie zależy nam na mobilności, warto zdecydować się na klasyczny PC.Wakacje nieubłaganie dobiegają końca, a do rozpoczęcia roku szkolnego zostało zaledwie kilka dni. Poza klasycznym zestawem startowym w postaci książek, zeszytów i pisadeł, niektórzy stoją także przed dylematem dotyczącym wyboru nowego sprzętu komputerowego. Jaki model będzie najlepszy? Który spełni wszystkie potrzeby i przy okazji nie zrujnuje domowego budżetu? Podpowiadamy.

Szeroki wybór dostępnych na rynku rozwiązań z jednej strony ułatwia, a z drugiej utrudnia podjęcie decyzji i zdecydowanie się na konkretne urządzenie. Idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb jest jest komfortową sytuacją, jednak co zrobić w sytuacji, gdy nasze wymagania spełnia kilka modeli?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego urządzenia nie jest taki trudny. Kluczowe jest sprecyzowanie indywidualnych potrzeb i skonfrontowanie ich z dostępną na rynku ofertą. Warto szukać rozwiązań łączących mobilność, wydajność i atrakcyjną cenę. Wybrany model musi też współpracować z wiodącymi aplikacjami oraz wykazywać zgodność z plikami Office, na których bazuje większość szkół i uczelni.

Wykorzystanie

Warto się też zastanowić, jak często sprzęt będzie zabierany do szkoły. Jeśli kilka razy w tygodniu – można odejść od klasycznych rozwiązań i przemyśleć wybór tabletu z klawiaturą. W ten sposób zyskuje się dodatkowe funkcjonalności, nie tracąc podstawowego wyposażenia oraz pełną mobilność. Tego typu rozwiązania bez problemu radzą sobie z podstawowym zastosowaniem, sprawdzając się także po szkole, podczas korzystania z rozrywki. Zaawansowane gry potrzebują jednak znacznie bardziej rozwiniętego sprzętu. W przypadku rzadszego korzystania z komputera poza domem dobrym wyborem będzie laptop, który jest od tabletu wydajniejszy, trudniej go jednak przenosić. Klasyczny PC w zakresie wydajności oferuje jeszcze więcej, jednak wiąże się ze znacznym ograniczeniem mobilności.

Parametry

Po sprecyzowaniu potrzeb i wyborze konkretnego typu rozwiązań, warto uważnie przestudiować ich parametry, zwracając uwagę np. na złącza HDMI czy D-SUB, które są przydatne np. podczas prowadzenia prezentacji na lekcji. Poza złączami ważną kwestią jest optymalna wielkość ekranu – rzecz mocno subiektywna, jednak warto stawiać na odpowiednio kompaktowe rozwiązania. Nieco łatwiej jest z wyborem systemu operacyjnego – tutaj niepodzielnie rządzi wykorzystywany w większości placówek Windows. Jego wykorzystanie pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z kompatybilnością. Decydując się na wbudowaną lub dodatkową klawiaturę rozsądne jest wypróbowanie jej i przetestowanie, czy umożliwia wygodne użytkowanie. Przydatne jest też zaopatrzenie w mobilny modem, który  umożliwia stały dostęp do sieci.

Skonfrontowanie wymienionych cech z atrakcyjną ceną pozwoli rozsądnie wybrać sprzęt, który sprawdzi się zarówno w szkole, jak i po godzinach, podczas korzystania z podstawowej rozrywki. Szeroki wybór sprawdzonych rozwiązań dostępny jest na naszej stronie. Znajdziecie tam m.in. sprzęt HP, Fujitsu, Dell czy Lenovo.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Liczba komentarzy: 6

  1. W obecnych czasach dzieci nie wyobrażają sobie życia bez komputera czy telefonu. Coraz częściej słyszymy, że „Nie odrobię lekcji, bo nie mam jak”. Nauczyciele często zadają prace domowe jako prezentacje czy wypracowania napisane na komputerze. Zamiast odrabiać lekcję będą grać na tych telefonach czy tabletach.:)

  2. Moim zdaniem laptop to optymalne rozwiązanie – umożliwia wygodną pracę a do tego łatwo go przenosić.

  3. Trzeba wybrać taką opcję na jaką nas stać tylko że w najlepszej dostępnej wersji. Cena wprost proporcjonalna do jakości musi być.

  4. Według mnie najważniejsze jest, żeby znaleźć złoty środek pomiędzy parametrami a ceną. Nikt nie lubi pracować na ciągle przycinającym się komputerze, z drugiej strony jeśli ma być to tylko komputer do szkoły, to nie ma sensu przepłacać :).

  5. Komputer dla dziecka to zawsze jest wyzwanie. Sama mam teraz taki dylemat. Chyba faktycznie nie ma co przepłacać i wystarczy kupić coś sprawnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.