0

Senetic w rankingu Computerworld TOP200

Ranking ComputerWorld Top200Najnowszy ranking Computerworld Top200 potwierdził wysoką pozycję firmy Senetic wśród największych firm informatycznych w Polsce w roku 2014. Senetic znalazł się na 45. miejscu klasyfikacji. Dla porównania, przychód firmy ze sprzedaży produktów i usług IT w roku 2014 wyniósł 229,6 mln zł, natomiast w 2013 roku 201,2 mln zł. Odnotowana została dynamika na poziomie 14%. Zysk netto z IT w roku ubiegłym to kwota w wysokości 4,5 mln zł.

Niezależny raport

Ranking Computerworld Top200 tworzony jest od 1992 roku. To niezależny raport będący najpełniejszym przeglądem polskiej branży ICT. Computerworld Top200 skupia około 300 firm (w 2014 roku 322 firmy), które odnotowały przychody ze sprzedaży produktów oraz usług w wysokości co najmniej 1 miliona złotych. Celem rankingu jest jak najpełniejsze opisanie kondycji polskiej branży teleinformatycznej w perspektywie przychodów firm IT. Dane gromadzone są na podstawie ankiety CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview), do której dostęp otrzymują przedstawiciele firm informatycznych, telekomunikacyjnych oraz operatorów. Zestawienia analityczne w edycji 2014 obejmują między innymi listy: Największych firm informatycznych działających w Polsce w roku 2014, Największych dostawców usług IT, Największych firm sprzedających oprogramowanie własne i na zamówienie, Największych dostawców sprzętu oraz Największych dostawców dla sektorów Administracji, Bankowości, MSP, Przemysłu, Telekomunikacji oraz Finanse i Ubezpieczanie.

Senetic w rankingach

Kolejna edycja rankingu Computerworld to kolejne dobre wiadomości dla firmy Senetic. Poza wzrostem przychodów ze sprzedaży produktów i usług IT w roku 2014, Senetic znalazł się w gronie największych polskich dystrybutorów IT w 2014 roku zajmując 15. miejsce. Z kolei w rankingu prezentującym zestawienie Największych eksporterów rozwiązań IT w roku 2014, nasza firma ulokowana została na 43. pozycji z przychodami 5,9 mln zł (3 mln zł w roku 2013, dynamika 2013/2014 wynosi 96%). To jednak nie koniec powodów do zadowolenia. W rankingu firm o największym wzroście przychodów z eksportu w 2014 roku Senetic zajął lokatę 14. Na umieszczenie firmy na tej pozycji wpływ miały przychody z eksportu rozwiązań IT na poziomie 5,9 mln zł, w 2013 roku było to 3 mln zł. Dynamika 2013/2014 wynosi 97%.

Senetic znalazł się również na wysokim miejscu rankingu Największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego w 2014, zajmując 22. pozycję (kwota 11,5 mln zł), o dwa miejsca wyżej niż w roku 2013.

Nasza firma pochwalić się może również 5. miejscem w rankingu Największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora handlu w 2014 roku z kwotą 131,3 mln zł. Senetic w roku wcześniejszym znajdował się na pozycji 6. Z kolei w rankingu Największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw Senetic ulokowany został na miejscu 6, bez zmian względem roku 2013.

Na uwagę zasługuje również ranking Największych dostawców oprogramowania w 2014 roku, gdzie firma Senetic znalazła się na miejscu 15. (w 2013 roku pozycja 19.) z kwotą wynoszącą 81,6 mln zł. Natomiast w rankingu Największych dostawców rozwiązań wirtualizacyjnych, firma zajęła 8. pozycję. Senetic ulokowano ponadto na 28. miejscu w klasyfikacji Największych dostawców sprzętu IT w 2014 z kwotą 148 mln zł.

Powodów do zadowolenia dla firmy Senetic nie brakuje, czego potwierdzeniem są wysokie pozycje zajęte w poszczególnych rankingach zaprezentowanych przez Computerworld Top200.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.