0

Korzystasz z Windows 10? Oto kilka trików, które warto znać

Triki do Windows 10Premiera Windows 10 miała miejsce zaledwie kilka dni temu. Pojawienie się na rynku najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu wywołało niemałe emocje, a „dziesiątka” nie dotarła jeszcze do wszystkich zainteresowanych. Jednak użytkownicy, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z Windows 10, z pewnością chętnie poznają kilka ciekawych trików. Zapewne przydadzą się  one wielu korzystającym z nowego systemu operacyjnego i ułatwiają nieco pracę z Windows 10.

Automatyczne aktualizacje? Możesz wyłączyć!

Microsoft udostępnił narzędzie, które pozwala ukryć oraz przywrócić kłopotliwe aktualizacje. Warto jednak pamiętać, że nawet po ukryciu tych już wykrytych aktualizacji, zastosowane rozwiązanie nie zadziała na przyszłe uaktualnienia odnalezione przez system. Prawdopodobnie pojawi się również inny problem. Jeżeli Windows zainstaluje późniejsze aktualizacje, wówczas wykryty zostać może brak poprzednich łatek. Możliwość wyłączenia aktualizacji to kwestia, którą w bliższym lub nieco późniejszym czasie Microsoft może się zająć, a zatem nie wiadomo, jak długo trik z wyłączeniem aktualizacji w Windows 10 będzie działał.

Szybki dostęp? Możesz wyłączyć!

Kolejnym trikiem, który można zastosować w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu jest wyłączenie paska szybkiego dostępu. Możliwość zrezygnowania z tej funkcji pojawia się w Eksploratorze Plików, gdzie klikając na „widok”, należy odznaczyć opcję „okienko nawigacji”. Wykonując tych kilka prostych kroków w łatwy i szybki sposób można pozbyć się kłopotliwego dla niektórych użytkowników paska szybkiego dostępu.

Opcja wyszukiwania na pasku zadań? Możesz wyłączyć!

Pasek zadań w Windows 10 wzbogacony został o dwie nowe ikony – „widok zadań” oraz „wyszukiwanie”. Jeżeli funkcja wyszukiwania jest dla użytkowników zbędna, z łatwością można się pozbyć, usuwając ikony z paska zadań, co również pozwoli  na zaoszczędzenie na nim miejsca. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, należy wybrać opcję „wyszukaj”, a następnie zmienić atrybut na „ukryty”, jeżeli chcemy przywrócić rozwiązanie, wystarczy kliknąć „pokaż ikonę wyszukiwania”. W podobny sposób pozbyć się można funkcji „widok zadań”.

Irytujące kafelki? Możesz się ich pozbyć!

Interaktywne kafelki większość użytkowników systemów operacyjnych Microsoftu doskonale zna. W Windowsie 8.1 pojawiła się możliwość odpięcia ich z ekranu start, jednak wciąż wyświetlana była lista wszystkich aplikacji. W Windows 10 istnieje możliwość odpięcia wszystkich kafelków, należy jednak każdy element usuwać osobno. Kafelków można się pozbyć klikając na nie i wybierając opcję „odepnij od ekranu startowego”.

Nowe skróty klawiszowe

Wraz z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu pojawiły się skróty klawiszowe, które okazać się mogą bardzo przydatne.  I tak kombinacja klawiszy: Win-Ctrl-D pozwala na stworzenie nowego wirtualnego pulpitu. Inna kombinacja – Windows + Ctrl + kursor „w lewo” lub „w prawo” pozwala na przejście pomiędzy wirtualnymi pulpitami.

Rozszerz menu Start

Aby rozszerzyć menu Start aplikacjami lub klasycznymi programami, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na „all apps”, a następnie odszukać „settings”. Jeżeli menu Start chcemy rozszerzyć o panel sterowania, należy wybrać „settings” i po kliknięciu na „panel sterowania” prawym przyciskiem wybrać „pin to start”. Nowy element pojawi się na dole menu Start.

Zapewne z czasem pojawi się znacznie więcej przydatnych trików, które wielu osobom ułatwią korzystanie z Windows 10.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.