0

Microsoft udostępnił obrazy ISO Windows 10

System operacyjny Windows 1029 lipca 2015 roku miała miejsce rynkowa premiera Windows 10. Przesyłanie plików aktualizacyjnych do komputerów użytkowników, którzy wyrazili taką chęć rozpoczęło się zgodnie z przewidywanymi założeniami. Inną drogą do uzyskania najnowszego systemu operacyjnego są obrazy ISO, które również zostały udostępnione przez Microsoft w dniu oficjalnej premiery.

Obrazy ISO z „dziesiątką”

Pojawienie się nowego systemu operacyjnego Microsoftu oraz możliwość przejścia na „dziesiątkę” bez ponoszenia kosztów, wywołało z pewnością sporo emocji, jak i zamieszania. Wielu użytkowników prawdopodobnie nadal czeka na pobranie wszystkich niezbędnych do instalacji systemu plików. W związku z dużym zainteresowaniem Windows 10, Microsoft udostępnił także na swoich stronach obrazy ISO, które przy wykorzystaniu odpowiedniego narzędzia przeniesione zostanie na płytę DVD lub tez nośnik USB. Dzięki temu możliwa będzie między innymi całkowita czysta instalacja systemu operacyjnego Windows 10 (również w polskiej wersji językowej).

Narzędzie Media Creation Tool

Pobranie obrazów ISO Windows 10 wiąże się z koniecznością ściągnięcia Windows 10 Media Creation Tool, dostępnego na stronie internetowej Microsoftu. Narzędzie pozwala na zaktualizowanie istniejącego systemu, pobranie obrazów ISO, a następnie nagranie ich na płytę DVD, nośniki USB czy też zapisanie na dysku komputera. Udostępnione zostały narzędzia w wersji 32-bitowej oraz 64-bitowej.

Kilka warunków Microsoftu

Aby skorzystać z możliwości utworzenia nośnika instalacyjnego, należy spełnić kilka warunków. Poza połączeniem internetowym oraz odpowiedniej ilości wolnego miejsca na nośniku (co najmniej 4 GB), na którym zostaną zapisane obrazy ISO, Microsoft informuje, że w przypadku pierwszej instalacji systemu konieczne jest posiadanie klucza instalacyjnego systemu Windows 7 lub Windows 8.1 (najczęściej znajduje się na opakowaniu produktu lub na naklejce znajdującej na obudowie komputera). Microsoft zaleca również, aby korzystać z pustych nośników USB czy DVD, ponieważ cała ich zawartość zostanie usunięta.

Zobacz ceny Windows 10 w naszym sklepie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.