0

Wielka premiera Windows 10 już dzisiaj!

Premiera Windows 10Windows 10 trafi do milionów komputerów na całym świecie. Microsoft rozpoczął już przesyłanie plików aktualizacyjnych. Użytkownicy, którzy zarezerwowali bezpłatną aktualizację, spodziewać się mogą zmniejszonej ilości wolnego miejsca na dysku, gdzie automatycznie utworzony zostanie katalog $Windows.~BT. Będzie to również sygnał, że już niebawem rozpoczną swoją przygodę z Windows 10.

Bezpłatna aktualizacja

Aktualizacja do Windows 10 jest dostępna dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8.1. System można zaktualizować bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jak poinformował Microsoft, aktualizacja będzie dostępna przez okres jednego roku od dnia oficjalnej premiery. Jeżeli po przejściu na „dziesiątkę” okaże się, że nowy system operacyjny nie spełnia oczekiwań użytkownika, w ciągu 28 dni możliwy będzie powrót do poprzedniej wersji systemu. Po upływie tego czasu pliki instalacyjne Windows 7 czy tez Windows 8.1 zostaną usunięte. Co ważne, nie zaleca się samodzielnego uruchamiania plików instalacyjnych. Instalator sam zaproponuje rozpoczęcie procesu instalacji.

Miesiące testów

Nowy system operacyjny Microsoftu przez długie miesiące poddawany był licznym testom. Windows 10 oferuje wiele nowości, choć niektóre z rozwiązań stanowią powrót do tych już sprawdzonych. Zapewne wielu użytkowników zadowoli przywrócone menu Start, które w „dziesiątce” pojawia się w nieco odświeżonej formie. Nowością będzie między innymi zastąpienie przeglądarki Internet Explorer przez Microsoft Edge czy też odmieniony panel sterowania. Nowy system operacyjny oznacza wiele zmian, jakich? Więcej na ten temat tutaj.

Rynkowy debiut systemu Windows 10 zaplanowany na 29 lipca 2015 roku wiąże się z dużymi oczekiwaniami wobec nowego systemu operacyjnego. Czy okaże się on sukcesem, którego niewątpliwie Microsoft oczekuje? O tym przekonać będzie się można zapewne już niebawem. Z zapowiadanych informacji wynika, że „dziesiątka” ma być ostatnim systemem operacyjnym Microsoftu, a użytkownicy spodziewać się mogą wyłącznie aktualizacji.

Pamiętaj, że możesz kupić Windows 10 w naszym sklepie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.