0

Wsparcie dla Windows 10 do 2025 roku

System  operacyjny Windows 10Oficjalna premiera nowego systemu operacyjnego Microsoftu już jutro. Windows 10 trafi do milionów komputerów na całym świecie. Do premiery odliczać można już tylko godziny, wciąż jednak pojawiają się coraz to nowe pytania dotyczące oprogramowania. 29 lipca 2015 roku zapewne będzie można poznać odpowiedzi na część z nich. Tymczasem Microsoft podzielił się kilkoma ważnymi wiadomościami na temat cyklu życia Windows 10.

Nowe funkcje i poprawki

Na oficjalnej stronie nowego produktu Microsoftu pojawiła się informacja o tym, że Windows 10 wsparciem technicznym objęty będzie do 14 października 2025 roku. Warto jednak wiedzieć, że Microsoft cykl życia systemów operacyjnych Windows podzielił na dwa etapy. Pierwszy z nich wynosi 5 lat i rozpoczyna się w dniu oficjalnej premiery. W tym czasie udostępniane są aktualizacje z nowymi funkcjami, a także poprawkami. Kolejne 5 lat obejmuje wyłącznie wsparcie techniczne. Pojawiające się wówczas uaktualnienia mają na cele poprawienie błędów krytycznych oraz luk w systemie operacyjnym. Podobnie sytuacja wyglądać ma w przypadku systemu operacyjnego Windows 10. Z informacji przedstawionych przez  Microsoft wynika, że podstawowe wsparcie techniczne będzie dostarczane do 13 października 2020 roku, z kolei wsparcie dodatkowe do 14 października 2025 roku.

Znanych jest także nieco więcej szczegółów na temat aktualizacji Windows 10. Uaktualnienia systemu operacyjnego będą miały charakter przyrostowy. Oznacza to, że wymagana będzie obecność poprzednich aktualizacji, nawet w sytuacji, kiedy dane aktualizacje nie były dedykowane konkretnym urządzeniom.

Kilka słów o premierze od Microsoftu

Wielka premiera długo zapowiadanego i równie długo wyczekiwanego systemu operacyjnego Windows 10 już w środę 29 lipca 2015 roku. Tymczasem Microsoft uruchomił stronę internetową, która poświęcona jest premierze nowego systemu operacyjnego. Co można znaleźć na niej znaleźć? Między innymi informacje na temat tego, dlaczego warto przejść z dotychczasowego systemu operacyjnego na Windows 10. Nie zabraknie również wiadomości na temat bezpłatnej aktualizacji do Windows 10, która dostępna ma być dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.1 przez okres jednego roku od dnia premiery.

Już teraz można zobaczyć jak kształtuje się oferta Windows 10 w naszym sklepie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Agnieszka Radwańska

Odkąd rozpoczęła swoją przygodę z branżą IT, innowacyjne rozwiązania oraz technologiczne nowinki stały się głównym centrum zainteresowania. Najnowszymi informacjami oraz ciekawostkami ze świata nowoczesnych technologii chętnie dzieli się z innymi użytkownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.