0

HGST wprowadza pierwszy na świecie 10-terabajtowy dysk twardy

HGST wprowadza pierwszy na świecie 10-terabajtowy dysk twardyPo dyskach o pojemności 8 TB nadszedł czas na nową generację. HGST właśnie poinformowało o wprowadzeniu do oferty nośników o 2 TB większych, które doskonale sprawdzą się np. podczas archiwizowania danych. Ultrastar Archive Ha10 to pierwszy na świecie dysk o tak rekordowych możliwościach.

Firma już od pewnego czasu zapowiadała, że pracuje nad nowym rozwiązaniem. Dysk zamknięty jest w 3,5” obudowie. Jest wyposażony w siedem talerzy obracanych z prędkością 7200 obrotów na minutę i podobnie jak inne modele bazuje na technologii wykorzystującej hel (HelioSeal). Transfer podczas odczytu osiąga 157MB/s, natomiast zapisu – 68MB/s. Należy jednak pamiętać, że przeznaczeniem Ultrastar Archive Ha10 jest dostępna przestrzeń, a nie prędkość zapisu. Średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) wynosi w jego przypadku aż 2,5 mln godzin.

Model znajdzie zastosowanie m.in. w profesjonalnych centrach danych. Najprawdopodobniej będzie dostępny tylko na zamówienie, a nabywcy będą musieli zoptymalizować posiadane oprogramowanie, by poprawnie działał. Producent nie podał, ile trzeba będzie zapłacić za nowe rozwiązanie. Projekt otwiera kolejną odsłonę w obszarze wysokopojemnych dysków.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.