0

Smartfon jak skaner? Microsoft wprowadza Office Lens

Microsoft wprowadza Office Lens Microsoft poinformował na blogu, że Office Lens trafi na urządzenia wykorzystujące systemy konkurencji – Android i iOS. Wcześniej działał tylko na Windows Phone. Dzięki rozszerzeniu funkcjonalności o nowe systemy, więcej użytkowników będzie mogło zamienić urządzenia mobilne w skanery dokumentów.

Rozwiązanie trafiło do użytkowników Windows Phone już rok temu. Teraz jednak znalazło zastosowanie także w systemach konkurencji. Pozwala m.in. na przenośne skanowanie rachunków, tablic czy wizytówek, które trafiają do chmury. Aplikacja jest bezpłatna i współpracuje z OneNote.

W ramach OneNote użytkownicy mogą mieć wgląd w notatki z dowolnego urządzenia. Dzięki odpowiedniemu kadrowaniu dokumenty są odpowiednio wyeksponowane, by ich widok był bardziej przejrzysty. Wykorzystanie technologii OCR umożliwia skanowanie zdjęć z opcją wyszukiwania tekstu. To znacznie przyspiesza i ułatwia poruszanie się po chmurowych zasobach.

Darmowa aplikacja jest dostępna dla Windows Phone, iOS i Android. W ostatnim przypadku, by ją pobrać należy dołączyć do społeczności Office Lens Android Preview w Google Plus.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.