0

Chmura Microsoft Azure – 600 zł na przetestowanie od Microsoft

microsoft azure logoOd kilku miesięcy widoczny jest duży i stale rosnący nacisk Microsoftu na promowanie swojej chmury, która w kwietniu zmieniła nazwę z Windows Azure na Microsoft Azure. Aby umożliwić swobodne przetestowanie tego rozwiązania, firma z Redmond oferuje ponad 600zł (200$ lub 150 €) do wykorzystania na usługi dostępne w ramach Azure w ciągu 30 dni.

Aby skorzystać z tej promocji wystarczy założyć konto na portalu http://azure.com. Konieczne jest podanie danych karty kredytowej, ale nie są z niej pobierane żadne środki (standardowa procedura zabezpieczająca przed wielokrotnym korzystaniem z testów).

Od 1. sierpnia Microsoft Azure dostępny jest także w programie Open License w ramach którego użytkownik otrzymuje lepsze warunki cenowe i wsparcie merytoryczne partnera Microsoft. Więcej o warunkach licencjonowania i zaletach Azure dowiesz się w naszym sklepie.

Darmowa wirtualizacja z narzędziami Microsoft?

Na uwagę zasługuje także mało popularna, ale bardzo atrakcyjna oferta z zakresu wirtualizacji przygotowana przez Microsoft. Aby zacząć swoją przygodę z maszynami wirtualnymi i budową prywatnej chmury wystarczy pobrać w pełni bezpłatny wirtualizator Hyper-V Server (do pobrania tutaj). Oprogramowanie pozwala na stworzenie do 1024 maszyn wirtualnych na jednym hoście (faktyczny limit ustalają parametry techniczne sprzętu). Hyper-V Server w pełni współpracuje z systemami operacyjnym spoza rodziny Windows, jeśli na maszynach wirtualnych uruchomimy np. którąś z dystrybucji Linuxa, całe rozwiązanie będzie w pełni darmowe.

Microsoft udostępnia także atrakcyjne warunki testowania Windows Server 2012 R2 (do którego należy doinstalować bezpłatny Hyper-V Server) – 180 dni bezpłatnego użytkowania systemu i wirtualizatora z pełnią funkcjonalności pozwoli dokładnie sprawdzić w praktyce skuteczność rozwiązania, zanim zdecydujemy się na wydanie pierwszej złotówki. Wersja testowa do pobrania tutaj.

Warto także zapoznać się z bezpłatnymi laboratoriami z zakresu wirtualizacji i cloud computingu, które Microsoft udostępnia pod adresem http://aka.ms/TechNetlabs

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.