0

HGST zapowiada rewolucję. Wprowadzą 10-terabajtowe dyski twarde

HGST zapowiada rewolucję. Wprowadzą 10-terabajtowe dyski twardeHGST – była jednostka firmy Hitachi (teraz w posiadaniu Western Digital), która zajmuje się produkcją dysków twardych – zapowiedziała wprowadzenie na rynek 10-terabajtowych nośników wypełnionych helem.

Już od jakiegoś czasu prototypy tych innowacyjnych rozwiązań są rozsyłane do części klientów. Specyfikacja techniczna nadal owiana jest tajemnicą.

Wiadomo tylko, że dyski będą sprzedawane w ramach serii produktów UltraStar HelioSeal, a firma wyposażyła je w talerze o pojemności 1,4 TB i interfejs SATA 3. Znajdziemy w nich 128 MB pamięci cache. Średni czas bezawaryjnej pracy (tzw. MTBF – Mean Time Between Failures ) wynosi 2 mln godzin.

Co więcej, firma HGST koncentruje się na pracy nad dyskami o jeszcze większej pojemności. Zapowiedziała, że chce wprowadzić talerze mieszczące nawet 1,66 TB danych. Planem na najbliższe lata jest skupienie się wyłącznie na dyskach wypełnionych helem.

Ofertę innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez HGST znajdziesz na naszej stronie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.