1

Bezpieczeństwo Azure i Office 365 potwierdzone certyfikatem ISO

Bezpieczeństwo Microsoft Azure i Office 365 potwierdzone certyfikatem ISOMicrosoft jako pierwszy dostawca usług z zakresu cloud computingu wdrożył normę ISO/EIC 27018:2014, potwierdzającą bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych przez usługodawców chmurowych. Certyfikat dotyczy Microsoft Office 365, Azure i Dynamics CRM Online oraz Intune.

Norma ISO/EIC 27018:2014 jest pierwszym tego typu uregulowaniem dotyczącym zasad bezpieczeństwa PII w zakresie chmury publicznej.

Dostawcy usług chmurowych, którzy działają zgodnie z normą ISO/EIC 27018:2014 zobowiązani są m.in. do przetwarzania informacji zgodnie z wymogami klientów, wyłącznie do wskazanych przez nich celów oraz wykorzystanie ich w celach marketingowych tylko w przypadku, gdy klient wyrazi na to jednoznaczną zgodę. Wiąże się to również z zakazem uzależnienia korzystania z usług od jego decyzji.

Ponadto, dostawca usług chmurowych jest zobowiązany do ujawnienia danych organom porządku publicznego tylko w sytuacji, gdy uzyska prawne uzasadnienie. Może też ujawnić nazwy podmiotów, którym zlecono operacje na danych klienta i poinformować o lokalizacji przechowywanych danych bez konieczności kontaktu z działem wsparcia.

W sytuacji naruszenia bezpieczeństwa, klient od razu musi być o tym poinformowany. By usługi były oferowane na najwyższym poziomie i pozwalały na kompleksową opiekę nad klientem i jego zasobami, producent ma obowiązek odpowiedniego wyszkolenia osób mających kontakt z danymi. Wykwalifikowany, świadomy zagrożeń zespół ma również obowiązek podpisania umów o zachowaniu poufności.

Dzięki wymienionym rozwiązaniom, oferowane usługi pozwalają na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla pełnego komfortu użytkownika. By zaopatrzyć się z sprawdzone, zaufane rozwiązania Microsoft, wystarczy odwiedzić naszą stronę https://www.senetic.pl/microsoft/.

Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Liczba komentarzy: 1

  1. Całkiem spoko. Podoba mi się szczególnie to, że firma informuje zainteresowanego o ujawnieniu danych organom. W przypadku nieprawidłowości można wnieść zażalenie na decyzję sądu i walczyć o swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.