3

Windows 8.1 „August Update” oznacza darmowego Windowsa 9?

Microsoft Windows 8.1 Patch TuesdayZapowiadana na 12. sierpnia aktualizacja Windows 8.1 nie przyniesie – jak prognozowano jeszcze kilka miesięcy temu – powrotu menu Start, a obejmie jedynie mniej znaczące zmiany w interfejsie UI .

„August Update” będzie drugą dużą aktualizacją Windowsa 8.1, ale w przeciwieństwie do poprzedniej jej instalacja nie będzie obowiązkowa, aby otrzymywać regularne drobne poprawki i dalsze wsparcie dla systemu. Jak donosi Mary Jo Foley z portalu zdnet.com powołując się na swoje źródła w Microsofcie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom firma zrezygnowała z planu wypuszczenia trzeciej aktualizacji na jesieni tego roku.

Windows 9 za darmo?

Przy okazji sierpniowej aktualizacji Windows 8.1 na nowo rozgorzała dyskusja o jego następcy – Windowsie 9 – który w środowisku Microsoftu określany jest obecnie mianem „Threshold”. Przedstawiciele firmy nadal nie podają publicznie konkretnych informacji na temat terminu wprowadzenia na rynek, ani warunków licencjonowania nowego systemu, ale według ekspertów bardzo prawdopodobne jest bezpłatne udostępnienie go użytkownikom Windows 8 i 8.1, a według niektórych również osoby korzystające z Windows XP, Windows Vista i Windows 7 będą mogły liczyć na specjalne warunki aktualizacji do Windows 9.

Bezpłatne udostępnienie Windowsa 9 użytkownikom Windows 8 i 8.1 byłoby zgodne z wcześniejszymi obietnicami dotyczącymi wprowadzenia Menu Start bez dodatkowych opłat:

Windows 8 w cieniu W7 i XP

Diagram przedstawiający liczbę komputerów pracujących na najpopularniejszych systemach operacyjnych jasno pokazuje dlaczego Microsoft może być zainteresowany mocnych zachęceniem do przejścia na najnowszą edycję Windowsa.

Liczba użytkowników najpopularniejszych systemów operacyjnych

Windows 8 i 8.1 nie spełniły oczekiwań i pozostają w cieniu XP oraz W7, które posiadają ponad 75% udziały w rynku. Źródło: neowin.net

Windows XP i Windows 7 posiadają nadal ponad 75% udziału w rynku, co wymusza na producencie rozproszenie zasobów na obsługę wsparcia dla korzystających z nich użytkowników.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Liczba komentarzy: 3

  1. Wszystko wskazuje na to, że Windows 7 będzie „drugim XP” przynajmniej jeśli chodzi o biznes, gdzie aktualizacja/zmiana systemu operacyjnego w skali całej firmy to spory nakład czasu i kosztów, problemy ze zgodnością czy edukowaniem użytkowników. Microsoft będzie musiał dać wiecej niż powrót menu start, które w W7 cały czas jest.

    • Jeśli dodadzą do Windows 9 Cortanę to jestem za!

      A co do aktualizacji 8.1 – wychodzi na to, że będzie równie fascynująca co każda „patch tuesday” – z drugiej strony trudno się dziwić, wszystkie fajerwerki muszą być trzymane na premierę W9

  2. Powinni dać za darmo użytkownikom 8 i 8.1 i po dużo niższej cenie (minus 80-90%?) dla Windows 7. Pytanie tylko, czy w takim wariancie nie lepiej dać go już całkiem za free.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.