0

Identity Mixer – IBM zwiększa prywatność użytkowników

Identity Mixer - IBM zwiększa prywatność użytkownikówIBM chce wprowadzić na rynek Identity Mixer – rozwiązanie, pozwalające na bezpieczniejszą pracę w sieci. Produkt ma bazować na algorytmie kryptograficznym, chroniącym datę urodzenia, adres domowy czy numer karty kredytowej użytkowników.

Ponieważ często zdarza się, że podczas korzystania z serwisów usługowych, użytkownicy niepotrzebnie ujawniają za dużo danych, wprowadzana przez IBM technologia Identity Mixer pozwala na szyfrowanie informacji dot. wieku, narodowości czy adresu w taki sposób, by dostawcy serwisów otrzymywali tylko te, które faktycznie są im potrzebne.

Przykładowo – obecnie na stronach e-commerce podaje się pełny numer kart kredytowej i datę jej ważności. System IBM pozwoli jedynie na otrzymanie informacji, że karta jest ważna, nic więcej. W przypadku ewentualnego ataku hakerskiego poufne dane nie zostaną wykradzione, bo nie znajdują się w jej bazach.

Rozwiązanie jest testowane w niemieckim Czerwonym Krzyżu, posiadającym wrażliwe dane na temat pacjentów – wyniki badań, przyjmowane leki, kontakty do rodzin itp. Dzięki nowemu systemowi pracownicy mają dostęp tylko do informacji, które w danym momencie są niezbędne do zapewnienia właściwej opieki.

Identity Mixer będzie dostępny do testów developerskich na platformie chmurowej IBM Bluemix. Proste menu pozwoli wybrać, jakie dane developer chce chronić, a Bluemix wygeneruje kod do wbudowania do tworzonej aplikacji. Rozwiązanie można będzie też stosować w chmurach prywatnych przedsiębiorstw.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.