0

Rynek pamięci masowych w Polsce – EMC2 ponownie liderem

EMC LogoFirma IDC opublikowała raport na temat rynku pamięci masowych w Polsce w roku 2013, z którego wynika że w ubiegłym roku rynek ten wzrósł o 4,2% do wartości 128,5 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę pojemność sprzedanych urządzeń wzrost wyniósł 10,4% w stosunku roku 2012 osiągając wielkość 88,6 petabajtów.

Podobnie jak rok wcześniej liderem polskiego rynku pamięci dyskowych pamięci masowych została firma EMC2 z udziałem wartości sprzedaży w wysokości 29,6% co oznacza 25% wzrost sprzedaży EMC2 w analizowanym okresie – ponad 7-krotnie wyższy niż całego rynku.

Wśród głównych czynników sukcesu EMC2 wymieniany jest rozwój sieci partnerów oraz wprowadzenie nowych rozwiązań klasy midrange (pamięci w cenie od 25 000 do 250 000 dolarów), które w roku 2013 cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Pozycja EMC2 jako lidera rynku, wskazana w najnowszym raporcie IDC, jest dowodem na to, że nasze produkty są dopasowane do różnych potrzeb naszych klientów – skomentował najnowszy raport Adam Wojtowski, dyrektor generalny EMC2 Poland.

Według Jarosława Smulskiego z IDC Poland czynniki te w połączeniu z silną pozycją w klasie enterprise (pamięci w cenie ponad 250 000 dolarów) zapowiadają utrzymanie przez firmę pierwszej pozycji na polskim rynku.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniami z kategorii data storage zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pamięci masowych EMC2, w której znajdziesz szczegółowe informacje na temat tego, co możemy Ci zaoferować.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.