0

Microsoft Cloud Day 2015. Senetic w czołówce partnerów

Microsoft Cloud DayPodczas tegorocznej edycji Microsoft Cloud Day przedstawiciele firmy omawiali z kluczowymi partnerami trendy na rynku cloud computingu i nowe źródła komunikacji z klientami. W przedstawionym podczas spotkania rankingu znaleźliśmy się na drugim miejscu w Polsce wśród firm oferujących rozwiązania chmurowe, m.in. usługę Office 365.

Z przekazanych przez Microsoft danych wynika, że w Polsce działa prawie ponad 1,8 mln firm z sektora MŚP. W każdej z nich optymalizacja pracy wiąże się z coraz popularniejszym przechodzeniem na platformę chmurową. Spośród rozwiązań, z których mogą wybierać są usługi bazujące na chmurze publicznej, prywatnej bądź hybrydowej.

Badania jasno pokazują, że świadomość zalet platformy chmurowej rośnie. Korzysta z niej już przeszło połowa MŚP. Najpopularniejsze spośród usług w chmurze są: e-mail (39 proc.)*, narzędzia wymiany plików i dokumentów (23 proc.)* oraz przechowywanie danych i backup (21 proc.)*. Wdrożenie usług (np. wspomnianego Office 365) błyskawicznie odbija się na produktywności pracowników w różnych obszarach kompetencyjnych.

Obserwując, jak wprowadzenie platformy usprawnia pracę firmy, można tylko przypuszczać, że trend w najbliższych latach się utrzyma. Cieszymy się z tego tym bardziej, że ostatnio informowaliśmy o zdobyciu kolejnych złotych kompetencji i nowym poziomie partnerstwa z firmą Microsoft. Prestiżowy tytuł „Złotego Certyfikowanego Partnera Microsoft” został nam nadany w aż piętnastu obszarach, w dwóch otrzymaliśmy srebrne kompetencje (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ).

* Na podstawie badania „Nowoczesne IT w MŚP 2014”.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.