1

Targi CES 2015: Pavilion Mini i Stream Mini przykładami innowacyjności HP

Pavilion Mini/ Źródło: HPMimo, że targi CES 2015 dobiegły końca, postanowiliśmy przybliżyć ostatnią z propozycji, która wzbudziła nasze zainteresowanie. Chodzi o ciekawe rozwiązania firmy HP, która pokazała małe i lekkie desktopy, bez problemu mieszczące się w dłoni. Gdyby nie widoczne porty USB i HDMI, można by pomyśleć, że „maluchy” są najwyżej przyciskami do papieru. Tymczasem ich możliwości są naprawdę spore!

HP udowodniła, że kreatywność potrafi w każde urządzenie tchnąć nowe życie. Pavilion Mini ma jedynie pięć centymetrów wysokości i waży niecały kilogram (dokładnie 0,8). Posiada wbudowany system operacyjny Windows 8.1 z procesorem Intel Core i3, pamięcią RAM o pojemności 8 GB i 1 TB pamięci masowej. Urządzenie wyposażone jest w cztery porty USB i interfejsy Wi-Fi i Bluetooth. Można do niego podłączyć dwa monitory. Ogromną zaletą zaprezentowanego produktu jest energooszczędność (tylko 45 watów mocy) i niska cena (na amerykańskim rynku będzie kosztować ok. 320 USD).

Stream Mini/ Źródło: HPKolejna z nowości – Stream Mini Desktop – posiada dysk SSD o pojemności 32 GB, pamięć RAM 2 GB oraz Microsoft OneDrive Storage o pojemności 200 GB. Rozwiązanie jest nieco lżejsze (jedynie 0,65 kg) i tańsze (ok. 180 USD) od poprzednika. Podobnie jak on, pracuje pod kontrolą oprogramowania Windows 8.1.

Urządzenia pojawią się na rynku amerykańskim 14 stycznia. Globalna sprzedaż ma ruszyć 8 lutego. Do sprzedaży trafią w zestawie z myszką i klawiaturą.

Szeroką ofertę rozwiązań HP można znaleźć na www.senetic.pl.

Urządzenia trafią do sprzedaży trafią w zestawie z myszką i klawiaturą/ Źródło: HP

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Liczba komentarzy: 1

  1. W końcu jakiś producent pomyślał o stworzeniu małego multimedialnego centrum:) HP poszło w dobra stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.