0

Lenovo przejęło dział serwerów IBM

Lenovo przejęło dział serwerów IBMOd stycznia polski dział serwerów x86 IBM wraz z jego pracownikami i działalnością biznesową jest własnością Lenovo.

Proces przejmowania przebiegał kilkuetapowo. Wiązało się to z dużą liczbą operacji do przeprowadzenia na terenie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. By zapewnić płynność działalności, firma rozłożyła przenoszenie pracowników na kilka miesięcy.

Integracja zapewni Lenovo miejsce w czołówce rynku serwerów. Globalny zasięg i jakość oferowanego sprzętu poprawi ich konkurencyjność i umożliwi dalszy, rentowny wzrost segmentu dedykowanego przedsiębiorstwom.

Ścisła współpraca i pomyślna finalizacja przejęcia oddziału w Polsce pozwoli na kontynuowanie planów produktowych IBM, także w zakresie systemów Flex i PureFlex oraz wprowadzanie innowacji na tych liniach.

Jak poinformowano, usługi serwisowania i konserwacji nadal świadczyć będzie IBM, dlatego w ramach wsparcia technicznego nabywcy sprzętu nie odczują praktycznie żadnej zmiany.

Ustalony przez firmy sojusz strategiczny przewiduje pozycję Lenovo jako producenta oryginalnego sprzętu (Original Equipment Manufacturer) dla IBM, sprzedającego produkty z zakresu pamięci masowej i oprogramowania. Zapewni to wszechstronność oferty i zaspokojenie większej liczby potrzeb klientów z centrami danych.

Umowa między gigantami jest wynikiem ścisłej współpracy, która miała swoje początki już w 2005 roku, gdy Lenovo przejęło biznes komputerów PC, w tym linię komputerów ThinkPad. Firma zamierza zatrudnić około 7500 pracowników IBM na całym świecie, w tym z głównych ośrodków w Szanghaju i Shenzhen.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.