0

Gazele Biznesu: Senetic na wysokiej pozycji w tegorocznym rankingu

Senetic na wysokiej pozycji w rankingu Gazele Biznesu

Miło nam poinformować, że zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Gazele Biznesu, zajmując 8. miejsce w województwie śląskim i 61. w skali kraju. Zestawienie zawiera listę najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Czynnikami, które brano pod uwagę były m.in. zatrudnienie, sprzedaż, wzrost przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem oraz zysk. W zeszłym roku w zestawieniu ogólnopolskim zajęliśmy 116. miejsce.

By obdarować laureatów rankingu statuetkami, gazeta organizuje w 12 miastach Polski spotkania, podczas których rozda statuetki i dyplomy. Uroczystości będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i posłuchania najlepszych menedżerów w kraju.

Zestawienie zostało przygotowane przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland, odpowiedzialną za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Pełna lista opublikowana jest w dwustustronicowym opracowaniu dodawanym do grudniowego wydania „Pulsu Biznesu”. Wkrótce będzie można ją też znaleźć na stronie internetowej gazele.pl.

Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku. Pomysłodawcy chcieli nagrodzić przedsiębiorstwa, które dynamicznie się rozwijają i doskonale dają sobie radę na rynku wśród większych konkurentów.

Nie tylko Gazele

W ostatnim czasie otrzymaliśmy też kilka innych wyróżnień. W raporcie „Teleinfo 500”, obszernym opracowaniu wydawanym przez miesięcznik Businessman.pl, prezentującym liderów z branży informatycznej i telekomunikacyjnej spośród 500 największych firm znaleźliśmy się na 54. miejscu.

Trafiliśmy również na listę 2000 największych polskich przedsiębiorstw wyróżnionych przez „Rzeczpospolitą”, zajmując 1300 miejsce. Biorąc pod uwagę poszczególne wskaźniki, osiągnęliśmy 24. pozycję pod względem wysokości stopy zwrotu z aktywów i 43. pod względem wysokości stopy zwrotu z kapitału.

Ponadto, Computerworld umieścił nas na 42. miejscu wśród największych polskich firm IT w rankingu „Top 200”.

Przedsiębiorczość ponad podziałami

Nie tylko w Polsce organizowany jest ranking małych i średnich firm. Co roku dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group organizują je m.in. w Szwecji, Danii, Austrii, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria są nieco modyfikowane, by dostosować zasady do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel pozostaje niezmienny – promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.