0

Skype zintegrowany z pakietem Office Online

Skype zintegrowany z pakietem Office Online/ zdjęcie ilustracyjneFirma Microsoft poinformowała o wprowadzeniu usługi mającej ułatwić pracę nad dokumentami. Integrując Office Online z popularnym komunikatorem Skype, umożliwili szybką wymianę uwag w czasie rzeczywistym, bez konieczności każdorazowego rozpisywania się w e-mailach.

Nowe rozwiązanie przekłada się na optymalizację działań w biurze. Jest już dostępne w ramach Office Online Word i Office Online PowerPoint. W ramach pracy z usługą możliwe będzie współdzielenie czatu ze wszystkimi autorami danego dokumentu i prowadzenie z nimi konwersacji. Obsługa jest bardzo intuicyjna – by zainicjować rozmowę, wystarczy włączyć przycisk „Chat”.

Do tej pory to Google dominowało wśród narzędzi do edycji dokumentów online, jednak dynamicznie zmieniające się potrzeby użytkowników wygenerowały konieczność utworzenia rozwiązania pozwalającego na jednoczesną modyfikację tych samych prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych czy notesów przez kilka osób.

Nowa opcja umożliwia m.in.:

  • tworzenie dokumentów i prezentacji online lub za pomocą klasycznej wersji pakietu Office,
  • zapisywanie ich w OneDrive,
  • udostępnianie grupie osób, przy jednoczesnej edycji w czasie rzeczywistym.

Korzystanie z programu możliwe jest po zalogowaniu się na office.com.

Wcześniej Skype został zintegrowany także z Outlook.com. Wiąże się to z nową strategią Microsoftu, która skupia się głównie na rynku usług. Biorąc pod uwagę zmiany, jakie w ostatnich miesiącach wprowadził Satya Nadella, wprowadzone innowacje mogą być jedynie początkiem sporych zawirowań w ofercie giganta z Redmond.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Anna Gawron

Lubi pisać. Przygodę z technologiami zaczęła dość niepozornie – od fascynacji Nintendo 64. Gdy tylko nadarzyła się okazja, by dzielić się nowinkami technologicznymi, nie mogła odmówić. Współtworząc profesjonalną przestrzeń do informowania o tym, co ważne i ciekawe, analizuje dziesiątki materiałów, by wybrać te, które zainteresują użytkownika. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa i technologii użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.