0

Sprawne zarządzanie licencjami Microsoft w firmie: dlaczego warto postawić na dobrego partnera

Zarządzanie licencjami MicrosoftWspółczesny biznes coraz bardziej polega na rozwiązaniach informatycznych, które podnoszą wydajność i odpowiadają za sprawną współpracę w zintegrowanym środowisku. Microsoft jest liderem w obszarze dostarczania narzędzi do efektywnej pracy. Z kolei skuteczne zarządzanie licencjami Microsoft jest jednym z biznesowych wyzwań działów IT i stanowi klucz do sukcesu w wykorzystywaniu tych narzędzi. Wybór odpowiedniego partnera do obsługi licencji Microsoft ma strategiczne znaczenie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zrezygnować z niekompetentnego partnera i na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy.

 

Kompetentny Partner Microsoft

Wybierając partnera do współpracy i zarządzania licencjami Microsoft warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które sprawią, że Twoja firma będzie w dobrych rękach. Partnerzy Microsoft, poza sprzedażą samych licencji, świadczą szereg dodatkowych usług i oferują benefity, które podnoszą wartość samych licencji. Firmy partnerskie nieustannie poszerzają swoje kompetencje technologiczne, między innymi przez kontakt z wieloma klientami. Świadczą bardzo kompleksowe usługi i mają znakomite zaplecze inżynierskie, które pozwala im realizować bardzo zaawansowane wdrożenia.

Współpraca z niekompetentnym partnerem w zarządzaniu licencjami Microsoft może przynieść szereg strat dla firmy. Nieodpowiedni partner może nie tylko nieoptymalnie dobrać licencje pod wględem potrzeb i kosztów, ale także może nie zapewniać odpowiedniego wsparcia technicznego i zakresu konsultacji. W rezultacie firma może doświadczyć opóźnień we wdrożeniu nowych rozwiązań, problemów ze zgodnością licencji czy braku wsparcia w razie awarii systemu.

Na co zwrócić uwagę wybierając Partnera Microsoft

Doświadczenie i certyfikacje: Upewnij się, że partner ma odpowiednie doświadczenie i certyfikacje potwierdzające jego kompetencje w obszarze rozwiązań Microsoft. Najnowszy system oceniający kompetencje techniczne partnera Microsoft to specjalizacje Solution Partner.  6 specjalizacji, które można zdobyć, odzwierciedla największe zapotrzebowanie rynku oraz syntetyzuje te kompetencje partnerów, które najczęściej są poszukiwane przez odbiorców. Są one jednocześnie jasną informacją dla Klientów na temat obszaru, w którym dany partner się specjalizuje. Solution Partner są nową oceną zdolności dystrybutorów rozwiązań Microsoft, które obiektywnie identyfikują możliwości techniczne każdej z organizacji. Senetic zdobył wszystkie możliwe specjalizacje: Business Applications, Security, Data & AI, Digital & App Innovation, Infrastructure oraz Modern Work. Oznacza to, że firma posiada pełen zakres kompetencji do pracy ze wszystkimi obszarami rozwiązań Microsoft.

Zakres usług: Sprawdź, jakie dodatkowe usługi oferuje partner. Zwróć uwagę na wsparcie techniczne, konsultacje czy szkolenia dla pracowników. Jeśli firma jedynie pośredniczy w sprzedaży licencji, to może się okazać, że to dla Ciebie za mało. W razie jakichkolwiek problemów technicznych nie możesz liczyć na konsultacje z doświadczonym inżynierem środowiska Microsoft, a często to bardzo unikalna wiedza. Zostajesz sam z problemami i musisz szukać wsparcia u innego partnera. Wybierz swojego dostawcę licencji tak, żebyś mógł liczyć na pełną obsługę i miał komfort korzystania z eksperckiej wiedzy zatrudnionych tam inżynierów. Wsparcie takich specjalistów zapewni Ci sprawną, pełną migrację Twoich zasobów do chmury, właściwe ustawienie polityki bezpieczeństwa i pozwali Twojej organizacji w pełni korzystać z potencjału narzędzi Microsoft 365.

Zespół doświadczonych doradców: Partner powinien być w stanie zrozumieć unikalne potrzeby i wymagania firmy oraz zaproponować rozwiązania, które najlepiej będą odpowiadały tym potrzebom. Portfolio licencji Microsoft jest szerokie, zawiera zarówno pakiety Basic z podstawowymi aplikacjami, jak również zaawansowane funkcjonalnie opcje Premium, gdzie poza narzędziami do pracy biurowej, znajdziesz także rozwiązanie do zarządzania bezpieczeństwem. Profesjonalny doradca zbada Twoje potrzeby i zaproponuje rozwiązanie skrojone na miarę Twojej firmy i jej wyzwań. Senetic posiada dedykowany zespół doświadczonych doradców, wyspecjalizowanych w portfolio produktowym Microsoft. Dedykowany doradca klienta wspiera cały proces sprzedaży od doboru rozwiązań, przez procesowanie zamówienia i uruchomienie licencji w środowisku. Możesz być pewien, że zejdziemy ze sceny dopiero wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że w Twojej firmie rozwiązania Microsoft są poprawnie uruchomione.

Narzędzia do zarządzania licencjami: Sprawdź, w jaki sposób możesz kontrolować ilość swoich licencji, terminy odnowień i jak dodawać kolejne seaty. Upewnij się, że ten proces jest transparentny i daje Ci jasny wgląd w swoje zasoby. Firma Senetic udostępnia swoim klientom Portal Senetic, czyli centrum dowodzenia usługami Microsoft. W Portalu Senetic możesz wygodnie zarządzać swoimi subskrypcjami – zamawiać je, dodawać nowe i korzystać z dodatkowego wsparcia technicznego. Portal pozwala też na śledzenie statusu zamówień i odnawianie subskrypcji. Dodatkowo klient może liczyć na automatyczne potwierdzenia o zbliżających się datach odnowień i innych ważnych notyfikacjach.

Przeczytaj opinie klientów: Sprawdzenie rekomendacji pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję. Być może znajdziesz wśród tych opinii, oceny klientów ze swojej branży, dzięki czemu będziesz miał pewność, że Twój przyszły dostawca zna realia i wyzwania Twojej branży. Przeczytaj case study i sprawdź jak projekty oparte na rozwiązaniach Microsoft są wdrażane w innych firmach.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym, jak wdrożyć zintegrowane środowisko Microsoft 365 w swojej firmie, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Tel.: +48 32 420 92 45 

Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej: MICROSOFT 365

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Joanna Muszynska

  Microsoft Marketing Manager

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.