0

W kwietniu nowa wersja Teams zastąpi klasyczną

Po 31 marca 2024 r. nowa wersja aplikacji Teams będzie wdrażana etapami dla użytkowników, którzy nadal korzystają z klasycznego wariantu. Oznacza to krótko mówiąc aktualizację do najnowszej wersji oraz odinstalowanie starej aplikacji Teams do 14 dni po wdrożeniu nowej.

W ubiegłym roku Microsoft ogłosił ogólnodostępność nowej wersji aplikacji Microsoft Teams dla systemów Windows i Mac. Celem producenta było przeprojektowanie aplikacji Teams od podstaw, aby zapewnić szybszą, prostszą, inteligentniejszą i bardziej elastyczną platformę, wspierającą produktywność i efektywność współpracy. Wersja zapoznawcza nowej aplikacji Teams była do dwóch razy szybsza, zużywając przy tym o 50% mniej pamięci. Teraz, w kwietniu 2024, nadszedł czas na zastąpienie starej wersji nową, bardziej wydajną.

Jaki jest harmonogram wdrażania nowej aplikacji Teams? 

Po 31 marca 2024 r. nowa usługa Microsoft Teams będzie wdrażana etapami dla użytkowników, którzy nadal korzystają z klasycznego wydania. Wdrożenie oznacza zainstalowanie nowej wersji Teams dla użytkowników, którzy nadal mają klasyczną aplikację i odinstalowanie klasycznych Teams 14 dni po instalacji nowych. Więc już niebawem możecie się spodziewać, że zobaczycie w swojej aplikacji banery, które będą informowały Was o przejściu na aktualną wersję, która jest wariantem docelowym, więc warto już się do niej przyzwyczajać. Przez pewien czas będzie możliwość przeskoczenia do starego modelu Teams, ale tylko do połowy maja. Wtedy użytkownicy pozostający w klasycznej aplikacji Teams, zostaną przeniesieni do nowej aplikacji i zniknie przełącznik umożliwiający powrót do klasycznej aplikacji Teams. Ostateczny termin to 30 czerwca – od 1 lipca aplikacja klasyczna Teams odejdzie do lamusa.

Wdrożenie zarządzane przez Microsoft: Jeśli pozostawiłeś kontrolki zasad w ich domyślnym stanie, producent będzie kontynuować wdrażanie nowych Teams zgodnie z harmonogramem, z jedną zmianą: nie będzie kontynuować odinstalowywania klasycznego klienta Teams przez 14 dni.

Wdrożenie zarządzane przez administratora: Administratorzy mogą kontrolować wdrażanie nowej usługi Teams zgodnie z zasadami aktualizacji, ale te zasady nie będą już honorowane od początku kwietnia, z wyjątkiem użytkowników VDI (Virtualized Deskop Infrastructure). Nastąpią następujące zmiany:

– Nowa wersja Teams zostanie zainstalowana i stanie się domyślną aplikacją. Przełącznik umożliwiający powrót do klasycznego Teams będzie nadal dostępny w razie potrzeby.

– W połowie maja wszyscy użytkownicy pozostający w klasycznym Teams zostaną przełączeni na nowy Teams, a przełącznik powrotu do klasycznego Teams nie będzie już dostępny. Zaleca się odinstalowanie klasycznych Teams po upływie 14 dni od wdrożenia nowych.

Użytkownicy klasycznej wersji Teams, którzy napotkali problemy z przejściem do nowej wersji lub którzy nie spełniają wymagań wstępnych do uaktualnienia, nadal będą mieć dostęp do klasycznego wariantu Teams maksymalnie do 01 lipca 2024 roku. Daje to administratorom więcej czasu na rozwiązanie wszelkich problemów napotkanych podczas tego procesu.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o nowej wersji aplikacji Teams, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Tel.: +48 32 420 92 45 

Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej: MICROSOFT 365

 

 

 

 

 

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.