0

Program Cisco EIR w Europie – szansa dla polskich startupów

Cisco EIRPo raz pierwszy cieszący się dużą popularnością program wsparcia dla młodych przedsiębiorców Entrepreneurs in Residence prowadzony przez Cisco w Stanach Zjednoczonych będzie dostępny również dla startupów spoza Ameryki Północnej. Jak informuje na swoim blogu partner Cisco odpowiedzialny za organizację europejskiego programu – Pioneer – EIR będzie dostępny teraz także w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz Rosji.

Siedziba europejskiej edycji EIR znajdować się będzie w Wiedniu, a Cisco planuje start pierwszej edycji na styczeń 2015 roku. Na wsparcie w ramach inkubacji może liczyć 6 startupów wybranych spośród zgłoszeń z objętych programem regionów.

Podobnie jak w przypadku dotychczasowej działalności EIR, firma Cisco będzie szukać startupów prowadzących działalność z obszarów Internet of Everything, bezpieczeństwa, big data, inteligentnych miast, które znajdują się na wczesnym etapie finansowania.

Wymagania Cisco Entrepreneurs in Residence

Cisco na oficjalnej stronie programu tak określa wymagania, które musi spełniać aplikujący zespół:

  • myśleć w pierwszej kolejności o produkcie, a nie o technologii,
  • mieć zmieniający świat pomysł z zakresu bezpieczeństwa firmowego, rozwiązań chmurowych, big data i analityki, Internet of Things/Internet of Everything i innych obszarów B2B,
  • posiadać biznesplan,
  • posiadać podstawowe zasoby deweloperskie,
  • posiadać działający prototyp (nie jest to warunek konieczny),
  • 100% zaangażowanie w doprowadzeniu produktu do wersji alfa lub beta gotowych do testów.

Jak zgłosić się do Cisco  EIR?

Aplikować można pod tym adresem do 1 września 2014. Spośród wszystkich zgłoszeń do 15. września wybranych zostanie 50, a następnie najlepszych 15 startupów, które przedstawią swoje prezentacje 28. października na Pioneers Festival. Dzień później zostaną ogłoszeni zwycięzcy – 6 firm, które uzyskają 6-miesięczne szerokie wsparcie od Cisco – w tym tak unikalne korzyści jak dostęp do globalnej sieci Cisco i firmowych kontaktów, a także bezpłatne zasoby i możliwość pracy w co-workingowym biurze w Wiedniu.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.
Avatar

Senetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.