0

Poznaj Microsoft Copilot w aplikacji Excel

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, które zmienia sposób pracy z aplikacją Excel. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, Copilot staje się nieocenionym asystentem dla osób pracujących na co dzień z arkuszami kalkulacyjnymi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej funkcjonalnościom Copilota, wskazując korzyści dla klientów oraz całe spectrum jego zastosowań.

Jak działa Microsoft Copilot w aplikacji Excel?

Dzięki potężnej mocy dużych modeli językowych (LLM) nie musisz już studiować formuł i uczyć się interfejsu aplikacji Excel. Aplikacja jest niezbędnym narzędziem do pracy w wielu działach, gdzie pracuje się na liczbach (a więc praktycznie w każdym). Przyswojenie podstaw obsługi Excela to jednak wyzwanie, a praca w aplikacji z pełną świadomością jej mocy to już prawdziwe mistrzostwo. Microsoft Copilot oferuje drogę na skróty – zamiast formuły, użyj swojego naturalnego języka. Dzięki temu dostęp do aplikacji jest nieco mniej hermetyczny i możliwy dla absolutnie każdego. Wybierając ikonkę Copilot możesz wpisać w języku naturalnych proste polecenia, jak „porównaj dane z kolumny B i C”, „czy widzisz w moich danych jakieś trendy i tendencje?”, pokreśl najwyższą wartość w kolumnie C” itd. Proste, prawda? Po prostu piszesz i masz!

Tworzenie formuł i funkcji: Copilot automatycznie sugeruje formuły i funkcje Excel na podstawie wprowadzonych danych oraz kontekstu. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko i sprawnie tworzyć skomplikowane obliczenia bez konieczności ręcznego poszukiwania odpowiednich funkcji.

Analiza danych: Copilot pomaga w analizie danych poprzez proponowanie różnych rodzajów wykresów oraz narzędzi do filtrowania i sortowania danych. Użytkownicy mogą łatwo zidentyfikować trendy, anomalie czy kluczowe punkty danych dzięki wsparciu Copilota.

Formatowanie i układanie danych: Copilot sugeruje różne sposoby formatowania i układania danych w arkuszu kalkulacyjnym, co pozwala na bardziej czytelną i przejrzystą prezentację danych. Funkcja ta ułatwia również tworzenie raportów i prezentacji.

Automatyzacja zadań: Copilot umożliwia automatyzację wielu rutynowych zadań w Excelu, takich jak kopiowanie, wklejanie czy usuwanie danych. Dzięki temu użytkownicy mogą zaoszczędzić czas i skupić się na bardziej wymagających zadaniach.

Co zyskujesz dzięki pracy z Copilot w Excelu?

Copilot odblokowuje cały potencjał aplikacji Excel dla osób dopiero zaczynających przygodę z analizą danych liczbowych. Ale nie tylko. Co jeszcze zyskamy dzięki subskrypcji?

Oszczędność czasu: Dzięki Copilotowi, użytkownicy mogą wykonywać zadania w Excelu szybciej i efektywniej, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i zwiększyć produktywność.

Zwiększenie precyzji: Copilot pomaga uniknąć błędów w arkuszach kalkulacyjnych poprzez sugerowanie odpowiednich formuł i funkcji, co przekłada się na większą dokładność danych i raportów.

Wsparcie w podejmowaniu decyzji: Dzięki analizie danych i sugestiom Copilota, użytkownicy mogą podejmować lepiej poinformowane decyzje biznesowe oparte na rzetelnych analizach i raportach.

Zastosowania Microsoft Copilot w praktyce

Microsoft Copilot to doskonałe narzędzie dla tych działów, w których liczą się dane. Copilot może być wykorzystywany do tworzenia raportów finansowych, budżetów czy analizy wyników finansowych. W obszarze sprzedaży i marketingu, Copilot może pomagać w analizie danych dotyczących sprzedaży, prognozowaniu popytu czy tworzeniu raportów dla klientów. Copilot może wspomagać zarządzanie projektami poprzez analizę danych dotyczących postępu projektów, alokację zasobów czy sporządzanie raportów dla interesariuszy.

Jak kupić licencję Microsoft 365 Copilot

Copilot jest zintegrowany z Microsoft 365 i wbudowany w wykorzystywane na co dzień, popularne biurowe aplikacje Microsoft 365 – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams. Każda z nich wyposażona jest w dedykowane funkcje, które znacznie poprawiają efektywność codziennych zadań. Przede wszystkim eliminują rutynowe czynności i pomagają w pracach kreatywnych.

Microsoft 365 Copilot nie może funkcjonować jako samodzielna subskrypcja i wymaga, aby użytkownik posiadał licencję podstawową (Microsoft 365 E3/E5, Office 365 E3/E5 lub Microsoft 365 Business Standard/Business Premium).  Rozwiązanie dostępne jest jako licencja roczna, ale jest możliwość zakupu nawet tylko 1 licencji. Microsoft zapowiedział, że na przełomie marca i kwietna subskrypcja Microsoft 365 Copilot będzie dostępna w języku polskim.

Microsoft Copilot to potężne narzędzie, które zmienia sposób pracy z aplikacją Excel. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, Copilot umożliwia szybsze, bardziej efektywne i dokładne wykonywanie zadań w Excelu. Korzyści, jakie niesie dla użytkowników, oraz jego wszechstronne zastosowanie sprawiają, że jest to niezastąpione narzędzie dla osób pracujących z arkuszami kalkulacyjnymi na co dzień.

 

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jak zaplanować wdrażanie rozwiązań Microsoft opartych na sztucznej inteligencji, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Tel.: +48 32 420 92 45 

Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej:  https://microsoft365.senetic.pl/.

 

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.