0

Dyrektywa NIS2 i cyberbezpieczeństwo z produktami Zyxel

Senetic - Zyxel i dyrektywa NIS2

Dyrektywa NIS2, będąca zmodernizowaną wersją przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej, ma zasadnicze znaczenie dla wzrostu poziomu bezpieczeństwa w sieci. Przez jej wdrożenie państwa członkowskie zostają zobowiązane do wyposażenia się w odpowiednie narzędzia, takie jak zespoły reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego (CSIRT) i właściwe organy ds. sieci i systemów informatycznych (NIS). Marka Zyxel, znana z zaawansowanych produktów bezpieczeństwa sieciowego, takich jak Zyxel USG Flex H Series czy Zyxel ATP Series, doskonale wpisuje się w te wymogi, zapewniając kompleksowe środki bezpieczeństwa, które są zgodne z wymaganiami dyrektywy NIS2. Dzięki temu firmy mogą szybko wzmocnić swoją ochronę przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami, spełniając jednocześnie wymogi prawne i podnosząc poziom bezpieczeństwa w sieci.

Zyxel - bezpieczeństwo NIS2

Bezpieczeństwo z produktami Zyxel

Produkty marki Zyxel, takie jak Next-Generation UTM Firewall czy Zyxel USG Flex Series, są doskonałym narzędziem do wdrażania kultury bezpieczeństwa we wszystkich sektorach, szczególnie w tych, które są kluczowe dla gospodarki i społeczeństwa. Dzięki zaawansowanym technologiom wykrywania i zapobiegania zagrożeniom, jak również inteligentnym aplikacjom oraz systemom wykrywania, oraz zapobiegania włamaniom, produkty te pomagają w identyfikowaniu i blokowaniu potencjalnych incydentów bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Stosując rozwiązania Zyxel, firmy mogą skutecznie spełnić wymogi dyrektywy NIS2 dotyczące gotowości, współpracy między państwami członkowskimi oraz kultury bezpieczeństwa, co przyczynia się do zwiększenia ogólnego poziomu cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej.

Ochrona danych osobowych i zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych są kluczowymi aspektami bezpieczeństwa, które znajdują się w centrum uwagi dyrektywy NIS2. W tym kontekście, produkty marki Zyxel, takie jak Zyxel ATP Series czy SCR Cloud Router, oferują zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak wieloskładnikowe uwierzytelnianie, szyfrowanie danych oraz zaawansowane technologie wykrywania zagrożeń. Dzięki temu firmy mogą skutecznie chronić swoje dane, zarówno przed zagrożeniami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi, zapewniając zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych oraz ciągłą ochronę swoich systemów informatycznych. W ten sposób, wzmocnienie bezpieczeństwa dzięki produktom Zyxel wspiera realizację celów dyrektywy NIS2 i przyczynia się do budowy bezpiecznej cyberprzestrzeni w całej Unii Europejskiej.

Zyxel - Cyberbezpieczeństwo NIS2

Dyrektywa NIS2 – kogo obowiązuje?

Dyrektywa NIS2 ma zastosowanie do różnych podmiotów działających w Unii Europejskiej, w tym operatorów usług kluczowych oraz dostawców usług cyfrowych. Obejmuje to zarówno duże organizacje sektorów krytycznych, takie jak energetyka, transport czy opieka zdrowotna, jak również dostawców usług cyfrowych, w tym platformy internetowe czy usługi przetwarzania w chmurze. Dlatego produkty bezpieczeństwa, takie jak Zyxel USG Flex H czy Zyxel ATP, są odpowiednie dla tych podmiotów. Spełniają wymagania dyrektywy NIS2, zapewniając kompleksową ochronę przed różnorodnymi cyberzagrożeniami.

Zyxel VPN Firewall

Jakie produkty wdrażać w zakresie cyberbezpieczeństwa?

Poza produktami marki Zyxel istnieje wiele innych renomowanych firm oferujących rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, które mogą być stosowane do wdrożenia zabezpieczeń zgodnych z dyrektywą NIS2. Przykłady to firmy takie jak: Barracuda, Bitdefender, Cisco, Eset, Fortinet, Planet, Veeam czy Xopero, które oferują szeroki zakres produktów i usług, takich jak zapory sieciowe, rozwiązania antywirusowe, czy systemy monitorowania bezpieczeństwa. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą dostosować swoje środki bezpieczeństwa do konkretnych potrzeb i wymagań, spełniając jednocześnie wymogi dyrektywy NIS2 oraz podnosząc ogólny poziom cyberbezpieczeństwa. Wdrożenie zabezpieczeń oferowanych przez różnych dostawców pozwala również na zwiększenie odporności na różnorodne rodzaje zagrożeń oraz na zapewnienie kompleksowej ochrony sieci i systemów informatycznych.

Avatar

Senetic.pl

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.