0

Microsoft Copilot w PowerPoint: poznaj nowe spectrum możliwości

Funkcjonalności subskrypcji Microsoft Copilot zmieniają sposób, w jaki tworzymy prezentacje w aplikacji PowerPoint. Sztuczna inteligencja oferuje wsparcie w tworzeniu merytorycznej zawartości, projektowaniu slajdów i dopasowywaniu stylów graficznych. To narzędzie, które otwiera nowe możliwości dla osób, które przygotowują materiały w formie prezentacji, a więc m.in. dla kadry managerskiej, dla osób z działu sprzedaży czy marketingu.

Jak w praktyce wykorzystać możliwości Microsoft Copilot w aplikacji PowerPoint?

Nie zaczynaj od „pustej kartki”: Tworzenie prezentacji za pomocą Microsoft Copilot to szybka i łatwa droga do stworzenia profesjonalnych slajdów. Copilot może wygenerować pierwszą wersję prezentacji na podstawie tematu, który wybierzemy. Wystarczy jedno polecenie, na przykład „Utwórz prezentację na temat sztucznej inteligencji”, aby zacząć pracę. Możemy również wykorzystać własne szablony prezentacji, które Copilot dostosuje do naszych potrzeb.

Przekształć plik Word w prezentację: Zgromadziłeś materiał źródłowy w pliku tekstowym i musisz na tej podstawie przygotować prezentację? Twój asystent AI zrobi to za Ciebie! Wystarczy wskazać plik, a Copilot samodzielnie zbuduje projekt prezentacji, korzystając z zawartości dokumentu. Przy okazji rekomendujemy, aby upewnić się, że dokument Word ma odpowiednią strukturę i korzysta z odpowiednich stylów, co ułatwi Copilotowi podział tekstu na slajdy.

Ujednolicanie i doskonalenie prezentacji: Praca z estetyką prezentacji, ujednolicaniem czcionek i wielkości liter jest czasem żmudna. Dzięki Microsoft Copilot po utworzeniu prezentacji, możemy z łatwością przetestować nowe style i motywy, aby dopasować wygląd prezentacji do naszych preferencji. Copilot pozwala także na dodawanie nowych slajdów oraz obrazów za pomocą prostych poleceń, co umożliwia urozmaicenie i ulepszenie materiałów aż do osiagnięcia zamierzonych efektów.

Podsumowanie prezentacji: Nie zawsze jesteśmy twórcami materiałów PowerPoint, czasami jesteśmy odbiorcami. Dzięki Copilotowi nie musimy już czytać wszystkich slajdów, aby dojść do meritum. Copilot przejrzy prezentację i wypunktuje kluczowe treści.

Co zyskujesz dzięki Microsoft Copilot w aplikacji PowerPoint?

Szybkość i efektywność: Dzięki Microsoft Copilot osoby tworzące prezentacje mogą szybciej generować treści oraz projektować slajdy. Copilot wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, aby proponować sugestie tekstu, obrazów i układów, które pasują do tematu prezentacji.

Personalizacja: Copilot analizuje kontekst prezentacji i dostosowuje swoje sugestie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu prezentacje stają się bardziej dostosowane do odbiorcy.

Poprawa estetyki: Funkcja Copilot nie tylko pomaga w tworzeniu treści, ale także sugeruje style graficzne i układy slajdów, które pasują do wybranego tematu. To znacząco podnosi estetykę prezentacji i przyciąga uwagę odbiorców.

Oszczędność czasu: Dzięki automatycznemu generowaniu treści i projektowaniu slajdów, użytkownicy oszczędzają czas, który mogą przeznaczyć na inne ważne zadania związane z prezentacją.

Jak kupić licencję Microsoft 365 Copilot?

Copilot jest zintegrowany z Microsoft 365 i wbudowany w wykorzystywane na co dzień, popularne biurowe aplikacje Microsoft 365 – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams. Każda z nich wyposażona jest w dedykowane funkcje, które znacznie poprawiają efektywność codziennych zadań. Przede wszystkim eliminują rutynowe czynności i pomagają w pracach kreatywnych.

Microsoft 365 Copilot nie może funkcjonować jako samodzielna subskrypcja i wymaga, aby użytkownik posiadał licencję podstawową (Microsoft 365 E3/E5, Office 365 E3/E5 lub Microsoft 365 Business Standard/Business Premium).  Rozwiązanie dostępne jest jako licencja roczna, póki co w wybranych językach (angielski, hiszpański, japoński, francuski, niemiecki, portugalski, włoski, chiński uproszczony), ale wkrótce zostanie rozszerzone o obsługę innych języków (polski, arabski, chiński tradycyjny, czeski, duński, holenderski, fiński, hebrajski, węgierski, koreański, norweski, rosyjski, szwedzki, tajski, turecki i ukraiński).

Microsoft Copilot to innowacyjne narzędzie, które zmienia sposób, w jaki tworzymy prezentacje w aplikacji PowerPoint. Dzięki sztucznej inteligencji, Copilot oferuje szybkie, efektywne i profesjonalne wsparcie w generowaniu treści i projektowaniu slajdów. To narzędzie, które ma szerokie zastosowanie w biznesie, edukacji, marketingu oraz podczas prezentacji publicznych. Dzięki Microsoft Copilot, tworzenie prezentacji staje się łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jak zaplanować wdrażanie rozwiązań Microsoft opartych na sztucznej inteligencji, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej: https://microsoft365.senetic.pl/.

Avatar

Radosław Michalski

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.