0

Rodzina rozwiązań Microsoft Defender – poznaj je wszystkie

Bezpieczeństwo cyfrowe stało się priorytetem dla firm na całym świecie w obliczu coraz liczniejszych zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Odpowiedzią na te wyzwania jest między innymi rodzina produktów Microsoft Defender, które oferują kompleksową ochronę przed różnymi rodzajami ataków. Poznajmy bliżej topowe funkcjonalności oraz przeznaczenie poszczególnych narzędzi z grupy Defender.

 

Defender for Endpoint

Defender for Endpoint (dawniej znany jako Microsoft Defender Advanced Threat Protection lub Microsoft Defender ATP) to zaawansowane narzędzie do zabezpieczania końcówek, które zapewnia wszechstronną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i zaawansowanymi atakami. Dzięki funkcjom takim jak wykrywanie, analiza behawioralna oraz izolacja urządzeń, Defender for Endpoint pomaga w szybkim wykrywaniu i reagowaniu na zagrożenia, zanim zdążą one spowodować szkody.

Microsoft Defender for Endpoint został uznany za lidera rynku zabezpieczeń punktów końcowych, zgodnie z raportem IDC Worldwide Corporate Endpoint Security Market Shares z 2022 roku.

Defender for Identity

Defender for Identity (dawniej Azure Advanced Threat Protection lub Azure ATP) to narzędzie zaprojektowane do wykrywania i analizowania niezwykłych zachowań w sieci, które mogą wskazywać na aktywność hakerów. Dzięki zaawansowanej analizie zachowań użytkowników, Defender for Identity identyfikuje podejrzane aktywności, ataki typu pass-the-hash oraz próby przejęcia konta, umożliwiając szybką reakcję na potencjalne zagrożenia.

Defender for Office 365

Defender for Office 365 (dawniej znany jako Office 365 Advanced Threat Protection lub Office 365 ATP) to narzędzie zapewniające dodatkową ochronę dla środowiska Office 365. Dzięki funkcjom takim jak ochrona przed złośliwymi załącznikami i przed phishingiem, czy filtrowanie linków, Defender for Office 365 pomaga w zabezpieczeniu skrzynek pocztowych, plików i aplikacji w chmurze przed różnego rodzaju atakami.

Defender for Apps

Defender for Apps to narzędzie zaprojektowane do analizy kodu aplikacji w celu wykrywania potencjalnych luk w zabezpieczeniach oraz zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki skanowaniu i analizie kodu źródłowego oraz wykrywaniu znanych podatności, Defender for Apps umożliwia deweloperom identyfikację i naprawę luk w zabezpieczeniach aplikacji już na etapie ich tworzenia, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i niezawodności oprogramowania.

Defender for Cloud (Azure)

Defender for Cloud to narzędzie zapewniające ciągłe monitorowanie i zabezpieczanie środowiska chmurowego przed zagrożeniami. Dzięki zaawansowanym funkcjom takim jak detekcja anomalii w ruchu sieciowym, zarządzanie konfiguracją oraz zabezpieczenia dostępu, Defender for Cloud pomaga w ochronie zasobów i danych przechowywanych w chmurze przed atakami oraz nieautoryzowanym dostępem.

Defender dla XDR

Microsoft 365 Defender

Azure Defender

 

Defender for Endpoint

Defender for Identity

Defender for O365

Defender for Apps

Defender for Cloud

Topowe funkcjonalności

Antywirus;

Redukcja powierzchni ataku;

Zautomatyzowane badanie i renderowanie;

Zarządzanie podatnościami.

Ochrona tożsamości użytkowników i zmniejszenie powierzchni ataku;

Identyfikacja podejrzanych działań;

Badanie alertów i aktywności użytkowników.

Anti-Spoofing,

Antyspam;

Anti-phishing;

Anti-Malware;

Bezpieczne załączniki;

Bezpieczne pliki;

Symulacje ataków.

Odkryj aplikacje SaaS;

Ochrona informacji;

Ochrona między aplikacjami.

Ochrona na: serwery, DBs; APIs, DevOps; kontenery; app Services, Storage Accounts, DNS, Key Vault.

 

Plany

Microsoft E3 & E5; Plan1; Plan 2.

M365 E5; Tylko Plan 1 jako add-on.

M365 E5; Plan 1; Plan 2.

M365 E5; Tylko Plan 1 jako add-on

Plan 1; Plan 2

 

Warto przypomnieć, że firma Gartner uznała Microsoft za lidera w rankingu Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dla platform ochrony punktów końcowych. To wyjątkowe wyróżnienie ilustruje rozwój produktów Microsoft w tej dziedzinie i ich wybitną efektywność w czasach wzmożonych aktywności cyberprzestępców.

Rodzina produktów Defender z portfolio Microsoft oferuje kompleksową ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami cyfrowymi. Dzięki zaawansowanym funkcjom i analizie danych, narzędzia te umożliwiają szybką identyfikację, reakcję oraz zapobieganie atakom, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności środowiska IT. Wdrożenie rozwiązań Defender stanowi kluczowy krok w budowaniu solidnych fundamentów bezpieczeństwa cyfrowego dla każdej organizacji.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o zarządzaniu bezpieczeństwem z rozwiązaniami Microsoft, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej: https://microsoft365.senetic.pl/.

Avatar

Radosław Michalski

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.