0

Microsoft liderem w rankingu Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dla platform ochrony punktów końcowych

Firma Gartner uznała Microsoft za lidera w rankingu Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dla platform ochrony punktów końcowych. To wyjątkowe wyróżnienie ilustruje rozwój produktów Microsoft w tej dziedzinie i ich wybitną efektywność w czasach wzmożonych aktywności cyberprzestępców.

Według najnowszego raportu Microsoft Digital Defense Report, zwiększyła się liczba ataków ransomware w porównaniu z ubiegłym rokiem, przy czym liczba ataków ransomware obsługiwanych przez człowieka wzrosła o ponad 200% od września 2022 r. Ponadto organizacje stosują średnio 80 narzędzi zabezpieczających, które mogą dodatkowo przytłoczyć analityków bezpieczeństwa danymi i alertami oraz zaciemnić widok ich środowiska. Skalowanie ochrony urządzeń i wydajności centrum operacji bezpieczeństwa poprzez upraszczanie, automatyzację i rozszerzanie strumieni pracy analityków bezpieczeństwa ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania tej dynamice i jest podstawą wizji produktów Microsoft.

Jak działa Microsoft Defender for Endpoint?

Microsoft Defender for Endpoint to platforma ochrony punktów końcowych, która pomaga organizacjom zabezpieczyć ich cyfrowe zasoby przy użyciu narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, wiodącego w reagowaniu na wszystkich platformach, urządzeniach i Internecie rzeczy (IoT). Microsoft Defender for Endpoint jest zbudowany w oparciu o najszerszą w branży analizę zagrożeń opartą na ponad 65 bilionach sygnałów dziennie.

Jakie są przewagi Microsoft Defender for Endpoint?

Microsoft Defender for Endpoint wspiera codzienne zarządzanie bezpieczeństwem w firmach, dzięki swojej elastyczności i niezawodności:

 • Uproszczenie współpracy w zakresie zabezpieczeń i IT dzięki ujednoliconemu zarządzaniu punktami końcowymi zapobiega nieporozumieniom, błędnym konfiguracjom i potencjalnym lukom w zabezpieczeniach.
 • Zarządzanie obszarem cyberataków z jednego widoku we wszystkich zarządzanych i niezarządzanych systemach Windows, macOS, Linux, iOS, Android, IoT i urządzeniach sieciowych.
 • Możliwość skonfigurowania szczegółowych mechanizmów kontroli, w tym ustawień, zasad, dostępu do Internetu i sieci etc.
 • Możliwość poprawiania konfiguracji zabezpieczeń dzięki priorytetowym rekomendacjom wskaźnika bezpieczeństwa Microsoft.
 • Dzięki rozwiązaniom Microsoft możesz automatycznie generować i rozpraszać techniki podstępu na dużą skalę, aby ujawniać cyberprzestępców za pomocą wczesnych sygnałów o wysokim poziomie odwzorowania.
 • Wbudowana, generatywna sztuczna inteligencja dla zabezpieczeń pozwala szybko badać i reagować na zdarzenia, ustalać priorytety alertów i uczyć się nowych umiejętności. Narzędzie Copilot dla rozwiązań zabezpieczających jest teraz osadzone na platformie Microsoft Defender XDR dla klientów korzystających z wczesnego dostępu.

Produkt jest dostępny w dwóch planach, Defender for Endpoint Plan 1 i Plan 2.

Inne rozwiązania Microsoft dla bezpieczeństwa danych

Microsoft 365 Business Premium to pakiet usług i narzędzi stworzonych przez Microsoft, który integruje rozwiązania biurowe (takie jak Word, Excel czy PowerPoint) z narzędziami do zarządzania i bezpieczeństwa. Jest to rozwiązanie stworzone specjalnie dla małych i średnich firm, które potrzebują kompleksowego narzędzia do zarządzania swoim środowiskiem IT.

Microsoft Defender for Office 365 to rozwiązanie antyphishingowe, które chroni przed niechcianymi wiadomościami, złośliwymi załącznikami i atakami typu phishing w skrzynkach odbiorczych użytkowników.

Korzyści:

 • Skuteczna ochrona przed atakami phishingowymi i złośliwym oprogramowaniem.
 • Automatyczne blokowanie podejrzanych wiadomości.

Microsoft Intune to narzędzie do zarządzania punktami końcowymi, które pozwala na zdalne monitorowanie i kontrolowanie urządzeń mobilnych i stacjonarnych w firmie.

Korzyści:

 • Centralizowane zarządzanie urządzeniami, co ułatwia wdrażanie polityk bezpieczeństwa.
 • Możliwość zdalnego usuwania danych z urządzeń w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Conditional Access , czyli dostęp warunkowy to funkcjonalność usługi Azure Active Directory, który umożliwia egzekwowanie kontroli dostępu do aplikacji w środowisku organizacji, w oparciu o określone warunki i zarządzanie z centralnej lokalizacji.

Korzyści:

 • Pozwala firmom na stosowanie dodatkowych warstw zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) lub wymuszanie zastosowania zasady Zero Trust.
 • Umożliwia dostosowanie warunków dostępu do aplikacji i danych w zależności od konkretnych potrzeb firmy. Na przykład, można ograniczyć dostęp do określonych aplikacji tylko dla użytkowników pracujących w siedzibie firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabezpieczania danych z produktami Microsof, zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami: 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej: Microsoft 365 i Office.

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.