0

Potencjał sztucznej inteligencji w Viva Insights

Microsoft ogłosił kilka nowych, przełomowych funkcji opartych na potencjale sztucznej inteligencji, które pojawią się w Viva Insights. Te zaawansowane możliwości pomogą liderom biznesu lepiej analizować dane dotyczące produktywności pracowników oraz mierzyć udział narzędzi Copilot w rozwoju wydajności firmy.

Aplikacja Viva Insights udostępnia szczegółowe informacje na temat efektywności pracy w aplikacjach Microsoft. Pomaga liderom zarządzającym zespołami w uzyskiwaniu wglądu w dane dotyczące zaangażowania pracowników i kluczowych wskaźników wydajności. Jednym z udostępnianych narzędzi jest Microsoft Copilot Dashboard, który ma wspierać firmy w jak najlepszym wykorzystaniu i zaadoptowaniu inwestycji w Copilot.

Aplikacja Viva Insights udostępnia szczegółowe informacje na temat efektywności pracy w aplikacjach Microsoft. Pomaga liderom zarządzającym zespołami w uzyskiwaniu wglądu w dane dotyczące zaangażowania pracowników i kluczowych wskaźników wydajności. Jednym z udostępnianych narzędzi jest Microsoft Copilot Dashboard, który ma wspierać firmy w jak najlepszym wykorzystaniu i zaadoptowaniu inwestycji w Copilot.

W panelu Microsoft Copilot Dashboard, udostępniane są karty, które pomagają szczegółowo przenalizować wykorzystywanie narzędzi:

  • Karta Gotowość zapewnia wgląd w uprawnienia techniczne i wykorzystanie aplikacji Microsoft 365, sygnalizując liczbę użytkowników, którzy są dobrze przygotowani do korzystania z Copilot.
  • Karta Adopcja poinformuje Cię, ile osób korzysta z Copilot, w jakich aplikacjach i w jaki sposób. Pomoże Ci to zrozumieć, gdzie Copilot wnosi wartość dodaną i gdzie strategie wdrażania mogą przynieść jeszcze więcej korzyści.
  • Karta Wpływ, wspierana przez badania Microsoft i kontrolowane eksperymenty, szacuje potencjalne oszczędności czasu wśród użytkowników Copilot. Znajdziesz tu również linki do przydatnych zasobów, które pomogą kontynuować swoją przygodę ze sztuczną inteligencją.
  • Karta Nastroje, to miejsce, w którym można zapoznać się z opiniami pracowników na temat wartości i korzyści, jakie zapewnia Copilot. Daje możliwość zajrzenia w percepcję użytkowników oraz zebrania feedbacku.

Copilot w Viva Insights

Dodatkowe, szczegółowe informacje, które łączą metryki użytkowania Copilot z danymi dotyczącymi współpracy, będą dostępne na pulpicie nawigacyjnym Copilot dla licencjonowanych użytkowników Viva Insights, na początku 2024 r.

Dzięki tym nowym funkcjonalnościom nie tylko zobaczysz, w jaki sposób Copilot jest używany w aplikacjach Microsoft 365, ale także sprawdzisz wpływ rozwiązań opartych o AI na produktywność i zaangażowanie. Możesz porównać trendy różnych wskaźników behawioralnych przed i po wdrożeniu Copilota, analizować nastroje użytkowników i nie tylko.

Język naturalny jako baza do tworzenia analiz

Wykorzystując język naturalny jako dane wejściowe, Copilot w Viva Insights pomoże liderom generować spersonalizowane raporty, które odpowiedzą na ich unikalne pytania dotyczące biznesu. Copilot w Viva Insights upraszcza również proces tworzenia zapytań dla analityków, sugerując metryki, które są istotne dla analizy. Na przykład analityk, który chce dowiedzieć się więcej o wpływie pracy hybrydowej, może użyć języka naturalnego jako danych wejściowych, aby zapytać: „Czy pracownicy budują kapitał społeczny w hybrydowym środowisku pracy?”. W odpowiedzi Copilot w Viva Insights zasugeruje odpowiednie wskaźniki do wykorzystania w zapytaniu, takie jak rozmiar sieci wewnętrznej, silne i zróżnicowane więzi oraz wynik wpływu wraz ze wskaźnikami odnoszącymi się do lokalizacji pracy. Analitycy mogą doprecyzować lub zmienić zakres analizy w dowolnym momencie procesu tworzenia zapytania.

Copilot w Viva Insights będzie dostępny w wersji zapoznawczej w styczniu 2024 r. dla licencjonowanych użytkowników Viva Suite.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jak zaplanować wdrażanie rozwiązań Microsoft opartych na sztucznej inteligencji, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów. Sprawdź i dowiedz się więcej:  https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.