0

Azure AI: zastosowanie sztucznej inteligencji w biznesie i technologii

AI Azure

W erze dynamicznego rozwoju technologicznego, sztuczna inteligencja stała się siłą napędową innowacji w różnych dziedzinach. Firma Microsoft intensywnie wdraża narzędzia oparte na AI, które w sposób rewolucyjny zmieniają znane produkty z portfolio producenta. Jednym z owoców współpracy Microsoftu z Open AI jest Azure AI – kompleksowa platforma oferująca zaawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja sama w sobie nie jest nowym rozwiązaniem. Już wcześniej klienci Microsoftu wykorzystywali ją do optymalizacji swoich procesów. Obecnie wchodzi w zakres usług standardowych, co prowadzi do jej znacznej popularyzacji.

Usługi Azure AI dedykowane są zwłaszcza deweloperom i analitykom danych. Rozwiązania te to nic innego jak wykorzystanie Chata GPT w Azure, gdzie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych oparte na wysokich standardach chmurowych i aktualizacji zabezpieczeń. Azure AI pozwala deweloperom między innymi tworzyć i wdrażać własne, autorskie rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Umożliwia translację języka mówionego na język programistyczny, nie trzeba znać np. Pythona, ale za pomocą języka naturalnego wyjaśnić chat botowi jak efekt chcemy uzyskać a rozwiązanie dopisze właściwy kod. Wachlarz możliwości i zastosowań jest naprawdę szeroki.

Azure AI Applied Services

Usługi Azure AI to kompleksowy pakiet gotowych i konfigurowalnych narzędzi, interfejsów API i modeli sztucznej inteligencji, które pomagają modernizować procesy biznesowe. Pozwala tworzyć inteligentne narzędzia i aplikacje przy użyciu dużych modeli językowych i tym samym dostarczać innowacyjne rozwiązania, które automatyzują przetwarzanie dokumentów, usprawniają obsługę klienta, rozumieją pierwotną przyczynę wystąpienia błędu, czy wyodrębniają szczegółowe informacje z treści i nie tylko.

Azure Cognitive Services

Azure Cognitive Services zapewniają każdemu deweloperowi i analitykowi danych dostęp do sztucznej inteligencji i mogą być wykorzystywane w bardzo różnorodny sposób, w zależności od potrzeb i specyfiki danej organizacji. Scenariuszy jest naprawdę dużo: pozwalają zamienić język mówiony na tekst i na odwrót – możemy wygenerować dźwięk z zapisu tekstowego, umożliwia wdrożenie w firmie tłumaczenia mowy w czasie rzeczywistym czy rozpoznawania odpowiednich osób na podstawie głosu. Jeśli chodzi o język, narzędzie potrafi m.in. streszczać i wydobywać kluczowe informacje z zapisu danych. Może przewidywać potencjalne problemy, zgłaszać obraźliwą treść, rozpoznawać i analizować zawartość obrazów i wiele, wiele więcej.

Azure Machine Learning

Usługa zapewnia analitykom i programistom możliwość szybszego i sprawniejszego tworzenia oraz wdrażania modeli wysokiej jakości oraz zarządzania nimi. Rozwiązanie posiada wbudowane mechanizmy nadzoru, zabezpieczenia i zgodności na potrzeby uruchamiania obciążeń uczenia maszynowego w dowolnym miejscu. Możliwości znowu są bardzo różnorodne: etykietowanie, przygotowywanie i tworzenie zestawów danych, szybkie generowanie i trenowanie modeli (trenowanie automatyczne, uruchamianie eksperymentów, korzystanie ze wspólnych notesów Jupyter i wiele innych) aż po działania analityczne – wyciąganie wniosków, wdrażanie i optymalizację.

AI potrzebuje danych – zadbaj o spójną infrastrukturę IT

Warunkiem sukcesu wdrażania rozwiązań opartych o AI jest zasilenie ich dużą ilością danych i skonsolidowanie ich w jednym, spójnym środowisku. W kontekście rozwoju technologii opartej na sztucznej inteligencji warto już teraz zadbać o infrastrukturę IT. Środowisko chmurowe stwarza możliwości sprawnego zarządzania architekturą danych dostępnych w różnych lokalizacjach. Daje tym samym bazę to rozwoju w organizacji funkcjonalności opartych na AI, projektowaniu procesów zwiększenia wydajności pracy i dedykowanych rozwiązań. Bez odpowiedniego zasobu danych dostępnych w jednej lokalizacji, narzędzia AI nie mają paliwa do sprawnego i wydajnego funkcjonowania.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jak zaplanować wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:
Tel.: +48 32 420 92 45 
Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat produktów.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Sylwia Rybka

  Content Specialist

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.