0

Czym się różnią pakiety Microsoft Business Premium i Microsoft Business Standard?

Microsoft Business Premium

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, korzystanie z zaawansowanych narzędzi informatycznych jest kluczowe dla efektywnego funkcjonowania.

W ofercie Microsoft znajdziesz dwa wiodące rozwiązania, które kompleksowo pokrywają potrzeby organizacji w zakresie wydajnej pracy – Microsoft Business Premium i Microsoft Business Standard. Porównaliśmy te dwa pakiety, zwracając uwagę na ich funkcje, korzyści oraz przeznaczenie dla różnych typów klientów.

Microsoft Business Premium: Potęga zaawansowanych narzędzi

Microsoft Business Premium jest kompleksowym rozwiązaniem, które skupia się na dostarczaniu firmom zaawansowanych narzędzi oraz aplikacji do efektywnej pracy i komunikacji, ale przede wszystkim jest wzbogacony o pakiet rozwiązań do zarządzania bezpieczeństwem. I to własnie ten element daje przewagę opcji Premium – bogaty, nowoczesny i zawsze aktualny komplet narzędzi, które w sposób kompleksowy chronią dane firm, tworząc z organizacji cyfrową twierdzę. Rozbudowany zestaw rozwiązań do zarządzania bezpieczeństwem jest dostępny tylko w wariancie Premium, pozostałe pakiety (Standard i Basic), posiadają tylko podstawowe funkcje.

Co zyskujesz dzięki Microsoft Business Premium?

 • Zaawansowane narzędzia podnoszące produktywność w organizacji: Microsoft Business Premium zawiera pełną gamę aplikacji biurowych, takich jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Dodatkowo, dostęp do aplikacji takich jak Microsoft Teams pozwala na efektywną współpracę i komunikację w czasie rzeczywistym.
 • Zintegrowane zarządzanie urządzeniami: Dzięki Business Premium firma ma możliwość skutecznego zarządzania urządzeniami pracowników, co jest niezwykle istotne w dzisiejszym środowisku pracy zdalnej.
 • Praca w chmurze, czyli dostęp do dokumentów z każdego miejsca: OneDrive daje użytkownikom swobodę dostępu do danych, możliwość edytowania i  udostępniania plików na wszystkich urządzeniach. Utrata urządzenia nie spowoduje utraty plików zapisanych w usłudze OneDrive. Twój zespół nie musi już korzystać z dużych załączników do wiadomości e-mail ani pendrive’ów – wystarczy, że wyślesz link w wiadomości e-mail lub SMS.
 • Efektywna współpraca: Program SharePoint zwiększa możliwości pracy zespołowej. Pozwala udostępniać pliki, dane, wiadomości i  zasoby, dzięki czemu zespoły mogą tworzyć wspólnie projekty w znanych aplikacjach takich jak, Word czy Excel.
 • Zaawansowane funkcje zabezpieczeń: Bezpieczeństwo danych to priorytet każdej firmy. Microsoft Business Premium oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak zintegrowane zarządzanie dostępem i zabezpieczenia wielopoziomowe, co chroni firmę przed zagrożeniami cybernetycznymi:
  • Usługa Microsoft Defender zabezpiecza pliki w specjalnych folderach chronionych, nawet jeśli zawartość systemu zostanie zaszyfrowana przez ransomware. Ponadto Microsoft Defender chroni krytyczne segmenty pamięci komputera podczas pracy, tak aby nieautoryzowane procesy nie mogły uzyskać dostępu do pamięci ani wyodrębniać z niej określonych danych.
  • Microsoft Purview Information Protection chroni wrażliwe dane firmy przed wyciekiem. Nawet gdy ktoś spróbuje wyprowadzić poufne informacje poza firmę, nie będzie mógł otworzyć dokumentu, ponieważ wymagane będzie uwierzytelnienie.
  • MFA w  prosty i  skuteczny sposób chroni organizację oraz wszystkie jej zasoby przed naruszeniami z powodu utraconych lub skradzionych danych. Zapewnia dodatkową weryfikację tożsamości i kontrolę dostępu podczas logowania.
  • Conditional Access, czyli dostęp warunkowy to funkcjonalność usługi Azure Active Directory, który umożliwia egzekwowanie kontroli dostępu do aplikacji w  środowisku organizacji, w  oparciu o  określone warunki i  zarządzanie z  centralnej lokalizacji. 
  • Intune to oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania punktami końcowymi. Kieruje dostępem użytkowników oraz upraszcza zarządzanie aplikacjami na wielu urządzeniach. Skutecznie chroni dostęp i  dane na urządzeniach należących do organizacji, a  także na prywatnych zasobach użytkowników

Microsoft Business Premium to idealne rozwiązanie dla średnich i większych firm, które potrzebują zaawansowanych narzędzi do produktowości, rozbudowanych funkcji zabezpieczeń oraz skutecznego zarządzania urządzeniami. Firmy, które cenią sobie innowacyjność, efektywność i skalowalność, znajdą w tym pakiecie doskonałe narzędzia do osiągnięcia swoich celów biznesowych.

Microsoft Business Standard: Wydajność i dostępność dla każdego

Microsoft Business Standard to rozwiązanie, które skupia się na dostarczaniu podstawowych narzędzi biurowych, idealnych dla mniejszych organizacji. W odróżnieniu od pakietu Microsoft Business Premium oferuje bardzo podstawowe zabezpieczenia, które w dzisiejszych czasach nie zabezpieczą organizacji w sposób kompleksowy, takie jak MFA, Microsoft Defender for Cloud Apps.

Co zyskujesz dzięki Microsoft Business Standard?

 • Podstawowe narzędzia biurowe: Pakiet Business Standard zawiera kluczowe aplikacje biurowe, takie jak Word, Excel i PowerPoint, umożliwiając firmie prowadzenie codziennej działalności.
 • Dostępność w chmurze: Wszystkie pliki i dokumenty mogą być przechowywane w chmurze dzięki usłudze OneDrive, co zapewnia łatwy dostęp do danych z dowolnego miejsca i urządzenia. 1 TB magazynu w chmurze usługi OneDrive pozwala edytować i udostępniać dokumenty, zdjęcia i inne pliki niezależnie od tego, gdzie się przebywa — z dowolnego urządzenia.
 • Duża pojemność skrzynki pocztowej: Hostuj pocztę e-mail w skrzynce pocztowej o wielkości 50 GB z niestandardową domeną poczty e-mail.
 • Prostota i łatwość użytkowania: Ten pakiet jest idealny dla firm, które nie potrzebują zaawansowanych funkcji i chcą skupić się na podstawowych zadaniach biurowych.

Microsoft Business Standard jest odpowiedni dla małych firm, startupów oraz przedsiębiorstw, które nie potrzebują zaawansowanych narzędzi i skomplikowanych funkcji, a jednocześnie cenią sobie wydajność, prostotę i dostępność w chmurze. Ten pakiet jest idealnym wyborem dla firm, które chcą skoncentrować się na podstawowych aspektach pracy biurowej i nie potrzebują rozbudowanego zestawu narzędzi.

Porównanie Microsoft Business Premium i Microsoft Business Standard

Ostateczny wybór między Microsoft Business Premium a Microsoft Business Standard zależy od indywidualnych potrzeb i charakteru działalności firmy. Business Premium oferuje zaawansowane narzędzia i funkcje zabezpieczeń, sprawdzając się doskonale w przypadku średnich i większych przedsiębiorstw, podczas gdy Business Standard skupia się na prostocie i podstawowych narzędziach, nadając się idealnie dla mniejszych firm. Przy podejmowaniu decyzji, warto zwrócić uwagę na zakres działań firmy, ilość pracowników oraz priorytety w zakresie technologii. Dzięki wyborowi odpowiedniego pakietu Microsoft, firma może efektywnie działać i osiągać swoje cele biznesowe w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku.

 Microsoft 365 Business StandardMicrosoft 365 Business Premium
Czym jest Microsoft 365 Buissnes?Najlepsze rozwiązanie dla firm, które potrzebują narzędzi do pełnej pracy zdalnej i współpracy — obejmuje usługę Microsoft Teams, bezpieczny magazyn w chmurze, biznesową pocztę e-mail i aplikacje Premium pakietu Office na urządzeniach.Platforma Microsoft 365 Business Premium to połączenie najlepszych w swojej klasie aplikacji pakietu Office i zaawansowanych usług w chmurze z kompleksowymi zabezpieczeniami, które pomagają chronić firmę przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami.
Dla kogo?Platforma Microsoft 365 Business Standard została opracowana pod kątem potrzeb małych i średnich firm z maksymalnie 300 użytkownikami.Platforma Microsoft 365 Business Premium została opracowana pod kątem potrzeb małych i średnich firm z maksymalnie 300 użytkownikami. Uzyskaj najlepsze w swojej klasie rozwiązania biurowe platformy Microsoft 365 Business Standard, a także zaawansowane funkcje zabezpieczeń, które chronią dane biznesowe i zasoby na wszystkich urządzeniach.
Aplikacje pakietu Office do instalacji na maks. 15 urządzeniach (5 PC/Mac, 5 tabletów, 5 smartfonów) w ramach 1 użytkownikaOutlook
Word
Excel
PowerPoint
Publisher
Access
OneNote
Outlook
Word
Excel
PowerPoint
Publisher
Access
OneNote
Dostępne usługi w chmurzeOneDrive
Publisher
Teams
Exchange
OneDrive
Publisher
Teams
Exchange
Bezpieczeństwo Multi-Factor AuthenticationIntune
Conditional Access
Multi-Factor
Authentication
Microsoft Information Protection Microsoft Defender for Office 365 (Plan1)
Licencje1 użytkownik, 15 stanowisk (5 telefonów, 5 tabletów i 5 komputerów PC lub Mac)1 użytkownik, 15 stanowisk (5 telefonów, 5 tabletów i 5 komputerów PC lub Mac)

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jaki plan będzie najlepszy dla Twojej firmy, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:
Tel.: +48 32 420 92 45 
Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz szczegółowe porównanie planów. Sprawdź i dowiedz się więcej: .

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.