0

Microsoft Defender for Endpoint liderem według raportu IDC

Microsoft Defender for Endpoint

Microsoft Defender for Endpoint został uznany za lidera rynku zabezpieczeń punktów końcowych, zgodnie z raportem IDC Worldwide Corporate Endpoint Security Market Shares z 2022 roku. Wraz z gwałtownym wzrostem liczby ataków ransomware, bezpieczeństwo punktów końcowych staje się priorytetem dla firm i organizacji na całym świecie.

Microsoft odnotował znaczący wzrost popularności na rynku zabezpieczeń punktów końcowych. Według danych Raportu IDC, Microsoft posiada największy udział w rynku – na poziomie 18,9% w 2022 roku, co oznacza wzrost o 7,2 punktu procentowego w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost ten nastąpił w roku, w którym sam rynek zabezpieczeń punktów końcowych wzrósł o 29,2%, osiągając rekordowy poziom 13,1 mld USD.

Raport ICD Worldwide Corporate Endpoint Security Market Shares z 2022 roku

Microsoft Defender for Endpoint – błyskawiczna reakcja w czasie rzeczywistym

W dzisiejszym dynamicznym świecie cyberzagrożeń, ochrona naszych danych i systemów informatycznych stała się niezwykle istotna. Microsoft Defender for Endpoint to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia ochronę przed różnorodnymi zagrożeniami dla urządzeń końcowych, takich jak komputery, telefony i tablety. Chroni nie tylko przed znanymi wirusami i malwarem, ale również wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do wykrywania nowych, zaawansowanych ataków, które mogą umknąć tradycyjnym programom antywirusowym.

Jedną z największych zalet Microsoft Defender for Endpoint jest jego zintegrowany charakter. Działa on wraz z innymi narzędziami z pakietu Microsoft 365, takimi jak Microsoft Defender for Office 365 i Microsoft Defender for Identity, co zapewnia kompleksową ochronę na różnych poziomach. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się spójnym i skoordynowanym podejściem do bezpieczeństwa, które obejmuje zarówno pocztę elektroniczną, jak i aplikacje, dane i usługi w chmurze.

Kolejną ważną cechą Microsoft Defender for Endpoint jest jego zdolność do wykrywania i reagowania na incydenty w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanym analizom behawioralnym, rozwiązanie to jest w stanie identyfikować podejrzane zachowanie i niezwłocznie reagować na potencjalne zagrożenia. Może blokować podejrzane pliki, izolować zainfekowane urządzenia i przeprowadzać szczegółowe śledzenie ataków, aby zrozumieć ich źródło i uniknąć ich w przyszłości.

Microsoft Defender for Endpoint oferuje również funkcje zaawansowanego zarządzania urządzeniami. Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać bezpieczeństwem swoich urządzeń z jednego centralnego pulpitu nawigacyjnego. Mogą tworzyć reguły i polityki bezpieczeństwa, skanować urządzenia pod kątem zgodności z wymogami i uzyskiwać szczegółowe raporty na temat stanu bezpieczeństwa swojej infrastruktury.

Jak wdrożyć odpowiednie zabezpieczenie punktów końcowych?

Rozwiązanie jest dostępne w różnych planach subskrypcyjnych w ramach pakietu Microsoft 365, można go nabyć jako Plan 1 i Plan 2.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o tym jak skutecznie zabezpieczyć wszystkie urządzenia końcowe w swojej firmie, koniecznie skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie:

📞 Tel.: +48 32 420 92 45 
📧 Email: [email protected]

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.