0

Switche Huawei – niezawodni partnerzy w biznesie

switche Huawei

Stabilne i bezawaryjnie działające switche to jeden z fundamentów prawidłowo działającej sieci w Twojej firmie. To z kolei przekłada się na jakość i rozwój Twojego biznesu. Jak zatem wyfiltrować najlepsze produkty spośród dostępnych na rynku?  

Zachęcamy, abyś rozpoczął poszukiwania od sprawdzenia, jak właściwie działa switch oraz na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia dla Twojej firmy. Nasi eksperci przygotowali również kilka propozycji przełączników sieciowych, które z powodzeniem możesz wykorzystać zarówno na etapie projektowania sieci, jak i już w trakcie jej rozbudowy. 

Czym właściwie jest switch? 

Switch to urządzenie sieciowe, które pełni kluczową rolę w sieciach komputerowych. Jego główną funkcją jest odbieranie, przetwarzanie i przekazywanie pakietów danych (ramki) między urządzeniami podłączonymi do sieci. 

Switch analizuje adresy MAC (Media Access Control) zawarte w ramkach danych, aby określić, do którego urządzenia mają trafić przesyłane informacje. Dzięki temu, switch ogranicza ilość zbędnego ruchu sieciowego, co przekłada się na lepszą wydajność i szybkość przesyłu danych w sieci lokalnej (LAN). 

O tym, jak dokładnie działa przełącznik sieciowy, przeczytasz w jednym z naszych wcześniejszych wpisów: Zaproś switch do swojej sieci! 

Polecane przez ekspertów: switche Huawei seria S5735-S-V2 

Wybierając switch dla firmy powinieneś postawić przede wszystkim na zaawansowane funkcje oraz niezawodność. I właśnie te dwie cechy charakteryzują przełączniki Ethernet S5735-S-V2. Są to energooszczędne urządzenia nowej generacji zaprojektowane po to, aby zaspokoić zapotrzebowanie na dostęp o wysokiej przepustowości oraz agregację wielu usług Ethernet. Tego typu rozwiązania sprawdzą się jako element sieci zarówno w małych, jak i średnich firmach. Z ich pomocą z powodzeniem zorganizujesz wideokonferencję bez zakłóceń, a transmisja wideo w jakości HD nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.  

Switche Huawei S5735-S-V2 to potwierdzona, wysoka niezawodność, dzięki zastosowaniu m.in. podwójnych gniazd, 4 portów SFP+  oraz sprzętowego Ethernet OAM. Dzięki temu możesz mieć pewność, że praca w Twojej firmie nie zostanie niespodziewanie zakłócona.  

Rozwiązania firmy Huawei dzięki szerokiej ofercie pozwalają na dobranie przełączników do każdego zadania. Od rozległych sieci przez data center po mniejsze rozwiązania dla średnich i małych firm.

Switche Huawei dla firm: przewodnik po serii S5735-S-V2 

Oferta switchy Huawei S5735-S-V2 to przede wszystkim urządzenia nowej generacji, wykazujące szereg cech ułatwiających zarządzanie siecią w firmie. Poniżej przedstawiamy podstawowe parametry, które powinieneś brać pod uwagę planując zakup przełącznika sieciowego. Sprawdź, jakim potrzebom odpowiadają switche Huawei z naszej oferty. 

Przetwarzaj usługi na najwyższym poziomie! 

Switche z serii CloudEngine S5735-S-V2 oferują szeroki wachlarz  funkcjonalności warstwy 2 i 3 co sprawia, że są one bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi producentami oferującymi część funkcji dopiero w bardzo wysokich seriach lub zablokowanych dodatkowymi licencjami. Dodatkową wydajność zapewniają w tym zakresie protokoły PIM SM, PIM DM, PIM SSM i IGMP snooping. Ponadto, funkcje warstwy trzeciej, takie jak OSPF, IS-IS, BGP i VRRP, sprawdzają się w sieciach firmowych, zapewniając niezawodne rozwiązania dostępowe i agregacyjne oraz możliwość obsługi różnorodnych aplikacji głosowych, wideo i danych. 

Warto również w tym miejscu wspomnieć o funkcji stackowania dostępnej w omawianej serii przełączników sieciowych. Funkcja ta oferuje wysoką skalowalność i wydajność w zarządzaniu siecią. Wykorzystując dedykowane porty, stackowanie pozwala na łączenie do ośmiu urządzeń w jedną logiczną jednostkę, zależnie od specyficznej konfiguracji. Dzięki temu, zarządzanie siecią staje się znacznie prostsze i efektywniejsze. 

Kontroluj bezpieczeństwo Twojej sieci! 

CloudEngine S5735-S-V2 oferuje wiele mechanizmów kontroli bezpieczeństwa, które wspomagają ochrone sieci. Umożliwia uwierzytelnianie adresów MAC, uwierzytelnianie 802.1X oraz dynamiczną dostawę zasad (VLAN, QoS i ACL) dla użytkowników. Ponadto, switche z serii S5735-S-V2wyposażone w mechanizmy obrony przed atakami typu DoS i atakami ukierunkowanymi na użytkowników. Chronią one Twoją sieć przed różnymi formami ataków, takimi jak SYN flood, Land, Smurf, ICMP flood, fałszywe serwery DHCP, podszywanie się adresów IP/MAC, ataki DHCP request flood i zmiana wartości DHCP CHADDR. 

Implementuj i zarządzaj! 

Seria CloudEngine S5735-S-V2 oferuje Huawei Easy Operation – rozwiązanie, które ułatwia implementację i zarządzanie siecią. To narzędzie zapewnia łatwą konfigurację, wymianę uszkodzonych urządzeń bez dodatkowej konfiguracji oraz zdalną aktualizację urządzeń. Dzięki temu możesz szybko wdrażać urządzenia, aktualizować oprogramowanie, dostarczać usługi i przeprowadzać inne operacje związane z zarządzaniem i konserwacją. Huawei Easy Operation zmniejsza koszty związane z utrzymaniem sieci i przyczynia się do skutecznej optymalizacji jej działania. 

Postaw na niezawodność! 

CloudEngine S5735-S-V2 zapewnia wiele mechanizmów, które zwiększają niezawodność Twojej sieci. Wyposażony jest w dwa moduły zasilania, które pracują w trybie zapasowym 1+1, co gwarantuje ciągłość działania nawet w przypadku awarii jednego z modułów. W przypadku wymagań dotyczących zasilania prądem stałym lub przemiennym, serię S5735-S-V2 można elastycznie konfigurować. Niektóre modele z tej serii mają nawet 3 zasilacz dzięki czemu mogą mieć ogromne budżety mocy na POE sięgające 2268W, co z kolei daje możliwość uzyskania nawet 24 portów w standardzie POE++ (802.3bt). i Ponadto, oprócz tradycyjnych protokołów Spanning Tree Protocol (STP), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) i Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), switche te obsługują technologię Ethernet Ring Protection Switching (ERPS). ERPS zapewnia niezawodność, łatwość konserwacji oraz szybkie przełączanie ochronne w ciągu 50 ms. 

Zarządzaj i aktualizuj! 

CloudEngine S5735-S-V2 oferuje szereg funkcji umożliwiających inteligentne zarządzanie i aktualizacje. Dzięki technologii telemetryki, możesz zbierać dane urządzenia w czasie rzeczywistym i przekazywać je do analizatora sieci Huawei CampusInsight. Analizator ten umożliwia identyfikację usterek sieciowych, monitorowanie stanu sieci w czasie rzeczywistym oraz dokładne rozwiązywanie problemów, które mogą wpływać na jakość usług dla użytkowników. Dodatkowo, CloudEngine S5735-S-V2 obsługuje inteligentne zmiany, które pozwalają na łatwe i zautomatyzowane procesy aktualizacji oprogramowania. Dzięki temu można skrócić czas i przerwy w świadczeniu usług, a także zredukować koszty związane z konserwacją sieci. 

Seria switchy Huawei S5735-S-V2 to rozwiązanie dla firm, które potrzebują niezawodnej i wydajnej infrastruktury sieciowej. Oferują one mozliwość przetwarzania usług, wiele mechanizmów kontroli bezpieczeństwa, prostą implementację sieci, mechanizmy niezawodności oraz inteligentne zarządzanie i aktualizacje. Stawiasz na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania? Jesteś w dobrym miejscu! 

Szukasz switcha, który spełni wymagania Twojej rozwijającej się sieci? Mamy coś dla Ciebie! Poradnik, który z pewnością ułatwi Twoje poszukiwania. Możesz pobrać go całkowicie za darmo:  

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w doborze optymalnych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu: 
📞 Tel.: +48 32 420 92 40 
📧 Email: [email protected] 

Avatar

Sylwia Rybka

Content Specialist

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.