0

Nowości w Microsoft Azure pod znakiem sztucznej inteligencji 

Microsoft Azure

Podczas tegorocznego Microsoft Inspire, producent ogłosił szereg nowości, które wzmocnią środowisko chmurowe Azure i otworzą przez użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Wiele z nich opartych jest o rewolucyjny potencjał sztucznej inteligencji, która w przypadku Azure sprawi, że praca będzie szybsza i bardziej wydajna. Dowiedz się, w jaki sposób ewoluuje Microsoft Azure oraz jak może to wpłynąć na rozwój i przyspieszenie Twojej firmy.

Modele Meta Llama 2 dostępne na Azure AI 

Środowisko Microsoft Azure zostało wzbogacone o rewolucyjne możliwości rodziny dużych modeli językowych Llama 2. Llama 2 to LLM zaprojektowany w ten sposób, aby umożliwić programistom i organizacjom tworzenie generatywnych treści opartych na sztucznej inteligencji. Dodając Llama 2 do naszego katalogu modeli Azure AI, zapewniamy większy wybór typów modeli, na których można tworzyć projekty szybciej i wydajniej. Klienci mogą łatwo i bezpiecznie dostosowywać oraz wdrażać modele Llama 2 o parametrach 7B, 13B i 70B na platformie Azure.  

Azure Migrate and Modernize oraz Azure Innovate  

Microsoft bezprecedensowo aż 3-krotnie zwiększył inwestycję nakierowaną na rozwój skali i dostępności Azure Migrate and Modernize. Producent zapowiedział także nową dedykowaną inwestycję o wartości 100 mln USD w odpowiedzi na niesamowite zapotrzebowanie na sztuczną inteligencję i analitykę – Azure Innovate. Rozwiązania te zostały stworzone, aby współpracować ze sobą w celu kompleksowej obsługi potrzeb każdego klienta na platformie Azure. Niezależnie od tego, czy klienci migrują do chmury, aby uzyskać bezpieczną i gotową, opartą na AI bazę do pracy, czy też są gotowi do tworzenia własnych rozwiązań AI – otrzymują w jednym miejscu wszystko, czego potrzebują. 

ESU (Extended Security Updates) uaktywniane przez Azure Arc 

W związku ze zbliżającym się końcem wsparcia technicznego dla systemów Windows Server 2012/R2 i SQL Server 2014 klienci mogą zachować ochronę, aktualizując je lub korzystając z rozszerzonych aktualizacji zabezpieczeń, dostępnych bezpłatnie na platformie Azure. Dla klientów, którzy mają problem z dotrzymaniem terminu, Microsoft ogłosił rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń włączane przez Azure Arc. Dzięki usłudze Azure Arc klienci będą mogli kupować i płynnie wdrażać rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń w środowiskach lokalnych lub wielochmurowych bezpośrednio z witryny Azure Portal.

Wersja preview rozwiązania Azure Boost 

Azure Boost to nowy system, który odciąża procesy wirtualizacji tradycyjnie wykonywane przez hiperwizora i system operacyjny hosta na infrastrukturę sprzętową nowej generacji. Zapewnia nowy poziom wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności dla obciążeń roboczych. Cała idea polega na oddzieleniu funkcji hiperwizora i systemu operacyjnego hosta od infrastruktury hosta. Odizolowana architektura usługi Azure Boost poprawia bezpieczeństwo, uruchamiając procesy magazynu i sieci oddzielnie na specjalnie zaprojektowanym sprzęcie usługi Azure Boost, zamiast na serwerze hosta. W nowej wersji Azure Boost procesy te będą wykonywane przez specjalnie zaprojektowany sprzęt i oprogramowanie, aby zapewnić lepszą wydajność sieci i pamięci masowej na dużą skalę. Dodatkową zaletą usługi Azure Boost jest skrócenie czasu przestoju potrzebnego do ukończenia aktualizacji infrastruktury hosta platformy Azure. Dzięki usłudze Boost istnieje możliwość zapewnienia przepustowości zdalnej pamięci masowej do 10 GB/s i do 400 tys. operacji wejścia/wyjścia na sekundę, umożliwiając najszybsze obciążenia pamięci masowej na rynku.

Azure w erze AI 

Platforma Azure dynamicznie rozwija swoje funkcjonalności oparte na sztucznej inteligencji. Microsoft ogłosił nowe możliwości, które w najbliższym czasie wzmocnią potencjał całego środowiska chmurowego Azure: 

  • Wyszukiwanie wektorowe w usłudze Azure Cognitive Search, teraz dostępne w wersji zapoznawczej, oferuje wyszukiwanie czysto wektorowe, pobieranie hybrydowe i zaawansowane ponowne szeregowanie. Można je wykorzystać do tworzenia aplikacji generatywnej sztucznej inteligencji, które łączą własne dane z dużymi modelami językowymi, lub do zasilania nowatorskich scenariuszy wyszukiwania semantycznego, takich jak wyszukiwanie obrazów lub audio.  
  • Azure AI Document Intelligence i Azure OpenAI Service współpracują ze sobą, zasilając potężną generatywną sztuczną inteligencją funkcje przetwarzania dokumentów. Dzięki rozwiązaniu Document Generative AI można pozyskiwać dokumenty w celu podsumowywania raportów, wyodrębniania wartości, eksploracji wiedzy i generowania nowej zawartości dokumentów.  
  • Model Whisper, który wkrótce pojawi się w usługach Azure OpenAI Service i Azure AI Speech, oferuje możliwości transkrypcji i tłumaczenia zawartości audio, a także tworzenia wysokiej jakości transkrypcji wsadowych na dużą skalę. 
  • Nowe funkcje w usłudze Azure AI Speech: Custom Neural Voice, która jest już ogólnie dostępna, oraz Real-time Diarization w wersji zapoznawczej.

Jeśli chciałbyś porozmawiać o możliwościach platformy Microsoft Azure w swojej firmie, koniecznie skontaktuj się z nami! Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie: 

📞 Tel.: +48 32 420 92 45   
📧 Email: [email protected]  

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań:  

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.