0

Anywhere Workspace part #1- witamy w świecie pracy hybrydowej!

Na naszych oczach zmienia się rzeczywistość, praca całkowicie zdalna zamienia się w hybrydową, firmy coraz częściej zachęcają pracowników do powrotu do biura. Firmy przekształcają się w organizacje rozproszone, pracujące z dowolnego miejsca. Z technicznego punktu widzenia droga do bezproblemowej pracy hybrydowej nie jest taka prosta.

W szczególności gdy pracownicy korzystają z coraz większej ilości urządzeń, uzyskują dostęp do większej liczby aplikacji działających w większej liczbie chmur i pracują z często zmieniających się i różnorodnych lokalizacji. Jednocześnie oczekiwania wobec płynnego i spójnego środowiska IT są wysokie. Aby dotrzymać kroku, organizacje będą musiały wspierać te doświadczenia na niespotykaną dotąd skalę bez narażania bezpieczeństwa.

Jakie wyzwania występują najczęściej przy pracy rozproszonej?

 • Onboarding – zdalne zatrudnianie i onboarding bez typowych technologicznych problemów.
 • Rozprzestrzenianie się narzędzi – rozwiązania pochodzące od wielu różnych dostawców tworzące silosy, komplikacje i dodające obciążeń administracyjnych.
 • Dostępność technologii – brak niezbędnych narzędzi i możliwości infrasturyktury.
 • Widoczność i zgodność – zróżnicowanie urządzeń, aplikacji i sieci sprawia, że złożoność i wydłużenie czasu identyfikacji i reagowania na zagrożenia i incydenty znacznie się obniża.
 • Łączność – brak bezpiecznego, ekonomicznego i niezawodnego zdalnego dostępu do korporacyjnych aplikacji w środowisku biznesowym.
 • Bezpieczeństwo – rozszerzone możliwości złośliwych ataków wymagają nowego modelu bezpieczeństwa.

Rozwiązania?

Na rynku jest wiele rozwiązań, które mogą wspomóc w zmaganiach z powyższymi wyzwaniami. Kluczem jest jednak znalezienie rozwiązania kompleksowego. VMware proponuje rozwiązania, które wzajemnie się uzupełniają, a o wybranych opowiemy więcej w kolejnych częściach serii artykułów.

VMware Horizon – z pomocą jednej konsoli tworzysz i zarządzasz wieloma zdalnymi pulpitami oraz zawartymi w nich aplikacjami.

VMware Workspace ONE – platforma cyfrowa dostarczająca i zarządzająca dowolną aplikacją na dowolnym urządzeniu, integrując kontrolę dostępu, zarządzanie aplikacjami i ujednolicone zarządzanie punktami końcowymi.

Więcej informacji dotyczących przedstawionych rozwiązań znajdziesz na naszej stronie internetowej: Senetic VMware

Które wyzwania są priorytetowe dla Twojej organizacji? Jak powyższe rozwiązania mogą pomóc?
Zachęcamy do kontaktu i spotkań z Nami!
E-mail: [email protected]
Tel.: +48 32 420 92 21

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Monika Szeja

  Product Manager – W Seneticu pełni rolę product managera oraz opiekuje się produktami z zakresu wirtualizacji i backupu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.