0

Gartner: chmura jest przyszłością biznesowej transformacji firm

Gartner

W opublikowanym niedawno raporcie Gartner prognozuje, że wydatki użytkowników w chmurze publicznej na świecie osiągną prawie 600 mld USD w 2023 r. Wynika z niego, że chmura jest jednym z kluczowych silników napędzajacych transformację biznesową firm, mi.in dzięki rozwijającej się technologii, w tym generatywnej sztucznej inteligencji.

Analitycy Gartnera przewidują, że wydatki użytkowników końcowych na usługi w chmurze na całym świecie wzrosną o 21,7% i wyniosą 597,3 mld USD w 2023 r., w porównaniu z 491 mld USD w 2022 r.

Jak podsumował Sid Nag, wiceprezes ds. analityki w firmie Gartner: Organizacje postrzegają dziś chmurę jako wysoce strategiczną platformę do transformacji cyfrowej, co wymaga od dostawców chmury oferowania coraz bardziej zaawansowanych możliwości. Przykładem może być generatywna AI, wspierana przez duże modele językowe (LLM), które wymagają potężnych i wysoce skalowalnych możliwości obliczeniowych do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym – dodał Nag.

Według raportu Gartner w 2023 roku wszystkie segmenty rynku chmury odnotują wzrost. Analitycy tej firmy przewidują także, że do 2026 roku 75% organizacji przyjmie model transformacji cyfrowej w chmurze jako platformy bazowej.

– Jako doświadczony partner Microsoft, odpowiedzialny za setki migracji do chmury firm na całym świecie, jesteśmy świadkami niezwykłego przyspieszenia biznesowego tych organizacji – mówi Zsolt Potor, Microsoft Global Director w Senetic – Większa elastyczność, skalowalność, lepsza wydajność pracy przy jednoczesnej optymalizacji wydatków to tylko niektóre z korzyści, doceniane przez naszych klientów. Chmura staje się furtką do implementacji wielu nowoczesnych aplikacji i systemów, które usprawniają procesy biznesowe. Model chmurowy rozwija się bardzo dynamicznie, udoskonalane są kwestie cyberbezpiezeństwa oraz nowe funkcjonalności, np. te oparte o sztuczną inteligencje. Jesteśmy przekonani, że to właśnie chmura jest przyszłością nowoczesnej infrastruktury IT – dodaje Zsolt Potor.

Senetic jest dostawcą rozwiązań chmurowych Microsoft i od lat wdraża te rozwiązania w organizacjach na całym świecie. Wspieramy firmy w ich cyfrowej transformacji, dzięki naszemu unikalnemu know how, kompetencjom i doświadczeniu.

Przeczytaj także case study z naszych wdrożeń:

Forterro Senetic realizuje globalny projekt migracji środowisk Microsoft 365 Grupy Forterro

Visline wzmacnia bezpieczeństwo z Microsoft 365 – Case Study

Akademia Leona Koźmińskiego w chmurze

Chciałbyś porozmawiać o tym, jak przenieść Twoją firmę do chmury? Skontaktuj się z nami!

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci dopasować rozwiązania do potrzeb Twojej firmy:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected] 

Na naszej stronie internetowej znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań. Sprawdź i dowiedz się więcej: https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.