0

Nowa odsłona Microsoft Teams

Microsoft Teams

W marcu Microsoft zaprezentował nową wersję Microsoft Teams – szybszą, bardziej wydajną, elastyczną i opartą na AI. Według deklaracji producenta jest ona do dwóch razy szybsza i zużywa o 50 procent mniej pamięci. Poprawiony został także interfejs użytkownika, aby był prostszy i bardziej przyjazny. Sprawdźmy co zmienia się w Microsoft Teams i w jaki sposób te przeobrażenia wpłyną na jakość naszej pracy i współpracy. 

Szybkość

Kluczowym celem zmian w Microsoft Teams jest uczynienie popularnego komunikatora szybszym. Aby to osiągnąć, inżynierowie Microsoft gruntownie przebudowali platformę, zoptymalizowali architekturę danych, sieci, czatu i wideo pod kątem szybkości i wydajności. Niezależna firma benchmarkowa GigaOm określiła ilościowy przyrost wydajności, z którego wynika, że zarówno uruchamianie aplikacji, jak i dołączanie do spotkań jest już dwukrotnie szybsze, a zużycie pamięci zmniejszyło się o połowę podczas testowania edycji preview nowych Teams w porównaniu z wcześniejszą wersją. 

Prostota

Celem Microsoft było przeobrażenie Teams w narzędzie jeszcze prostsze w obsłudze, ale jednocześnie  bogate w funkcje dedykowane dla zróżnicowanej i rosnącej bazy użytkowników. Zmiany w funkcjonalności mają ułatwić bycie na bieżąco dzięki powiadomieniom, wyszukiwanie informacji, zarządzanie wiadomościami i organizowanie kanałów – wszystko to przy mniejszej liczbie kliknięć. 

Zobacz film o nowych funkcjonalnościach Microsoft Teams:

Większa elastyczność

Nowa wersja Microsoft Teams odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy są pracownikami wielu organizacji, współpracują z wieloma podmiotami na różnych kontach. Udoskonalony został model uwierzytelniania, synchronizacji i system powiadomień, aby zapewnić płynne i spójne przełączanie się między kontami. Na przykład wielu klientów musi współpracować z osobami poza granicami organizacyjnymi, co czasami oznacza, że korzystają z Teams w ramach wielu kont. Zamiast logować się i wylogowywać z różnych kont, można teraz pozostać zalogowanym na wszystkich – otrzymując powiadomienia bez względu na to, z którego z nich aktualnie korzystamy. 

Nowe możliwości z AI

Nowa wersja Teams będzie podstawą do nadchodzących zmian, związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, takich jak Copilot dla Microsoft Teams. Wykorzystanie sztucznej inteligencji, będzie odciążać użytkowników, informując między innymi o tym, co działo się przed dołączeniem do spotkania lub czatu i odpowiadając na pytania w trakcie dyskusji. Potencjał AI w Teams dopiero się rozwija i na pewno czeka nas w tym temacie dużo nowości. 

Microsoft przewiduje, że nowa wersja Teams będzie ogólnodostępna jeszcze w tym roku 

Chciałbyś porozmawiać z nami o tym, jak poprawić komunikację i wydajność pracy oraz współpracy w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami!  

Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci dopasować rozwiązania do potrzeb Twojej firmy: 
Tel.: +48 32 420 92 45   
Email: [email protected] 

Na naszej stronie internetowej znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań. Sprawdź i dowiedz się więcej: https://microsoft365.senetic.pl/.  

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Joanna Muszynska

  Microsoft Marketing Manager

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.