0

Microsoft Security Copilot – rewolucja w cyberbezpieczeństwie

Microsoft Security Copilot

Microsoft Security Copilot to narzędzie służące do wykrywania i rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem w środowiskach chmurowych, które zadebiutowało niedawno dzięki współpracy Microsoft i OpenAI. Jest to rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala na szybkie reagowanie na incydenty bezpieczeństwa oraz zapewnia kompleksowe podejście do zarządzania cyberbezpieczeństwem.

Podobnie jak rozwiązania Microsoft 365 Copilot, Security Copilot wykrywa zagrożenia opierając się na pytaniach lub komendach w języku naturalnym użytkownika. Jest w stanie np. przewidywać i samodzielnie generować kod programistyczny.

– Niestety specjaliści ds. bezpieczeństwa wciąż muszą toczyć nierówną walkę z nieustępliwymi i wyrafinowanymi cyberprzestępcami – powiedziała Vasu Jakkal, wiceprezes Microsoft ds. bezpieczeństwa. – Security Copilot zmienia równowagę sił na naszą korzyść. To pierwsze i jedyne tego typu rozwiązanie oparte na generatywnej sztucznej inteligencji, które pozwala osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo poruszać się z prędkością i skalą AI.

Zobacz film: Wprowadzenie do Microsoft Security Copilot

Microsoft Security Copilot odpowie na Twoje pytania!

Microsoft Security Copilot to narzędzie, które zapewnia wiele korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim pozwala na szybkie wykrycie i rozwiązanie problemów związanych z bezpieczeństwem. W przypadku ataków pishingowych Copilot wskazuje, który użytkownik otworzył zainfekowaną wiadomość. Potrafi np. zidentyfikować złośliwe oprogramowanie w sieci, a także stworzyć błyskawicznie prezentację w PowerPoint opisującą incydent, którą można przedstawić podczas spotkania z zespołem.

Security Copilot będzie służył także do prowadzenia bieżącego monitoringu zagrożeń i generowania podsumowań. Ponadto, usługa pozwala wyciągać wnioski z istniejących danych w organizacjach, a także usprawnia korelowanie aktywności zagrożeń i podejmowanie bardziej świadomych, skutecznych decyzji w krótszym czasie. Rozwiązanie pomoże również zespołom ds. bezpieczeństwa wychwycić to, co może umknąć w natłoku działań, poprzez korelację i podsumowanie danych dotyczących ataków, a także nadawanie rangi incydentom. Ponadto, usługa rekomenduje najlepsze sposoby postępowania w celu szybkiego zaradzenia zróżnicowanym zagrożeniom w odpowiednim czasie.

Narzędzie to jest również bardzo łatwe w użyciu. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i intuicyjny, co pozwala na szybkie i skuteczne zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku chmurowym. Ponadto, Microsoft Security Copilot oferuje wiele funkcjonalności, które pozwalają na dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników.

Obecnie Security Copilot jest dostępny w wersji Preview dla ograniczonej publiczności. Nie znamy dokładnej daty premiery rozwiązania, ale z pewnością będziemy o tym informować.

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o możliwościach sztucznej inteligencji w rozwiązaniach Microsoft dla Twojej firmy, zapraszamy do kontaktu. Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected] 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań: https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.