0

Microsoft 365 Copilot – jak AI zmienia popularne, biurowe aplikacje 

Microsoft 365 Copilot

Microsoft 365 Copilot to nowa funkcja wprowadzana przez Microsoft, która zrewolucjonizuje w najbliższym czasie naszą biurową codzienność. Copilot wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc użytkownikom w wykonywaniu zadań, poprawiając efektywność i oszczędzając czas.

Głównym celem tego narzędzia będzie wyeliminowanie rutynowej pracy, w której może nas wyręczyć sztuczna inteligencja, dając tym samym większą przestrzeń dla działań kreatywnych. Rozwiązania oparte na AI otwierają zupełnie nowy rozdział w podejściu do produktywności i wydajności, staną się w najbliższym czasie silnikiem jeszcze większego przyspieszenia. 

Wyobraźmy sobie, że za pośrednictwem prostego polecenia, nasz osobisty asystent wykonuje za nas prezentację w Power Point na zadany temat. Wystarczy Twoje jedno zdanie, żeby wykonać analizę danych i dostarczyć Ci konkretnej odpowiedzi. Copilot pomoże Ci podsumować długie wątki w wiadomościach e-mail i przygotować sugerowane odpowiedzi. Wygeneruje odpowiedzi zakotwiczone w Twojej treści biznesowej – dokumentach, wiadomościach e-mail, kalendarzu, czatach, spotkaniach, kontaktach i innych danych biznesowych – i połączy je z Twoim kontekstem pracy – spotkaniem, na którym teraz jesteś, wymianą wiadomości e-mail na dany temat, rozmowami na czacie, które przeprowadziłeś w zeszłym tygodniu. Brzmi niesamowicie? To dopiero początek! 

ZOBACZ FILM: Wprowadzenie do Microsoft 365 Copilot

Copilot jest zintegrowany z Microsoft 365 na dwa sposoby. Został wbudowany w wykorzystywane na co dzień aplikacje Microsoft 365 – Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams i inne – aby zwiększać produktywność. Drugą opcją jest Business Chat, który działa w ramach LLM, aplikacji Microsoft 365 i Twoich danych – kalendarza, wiadomości e-mail, czatów, dokumentów, spotkań i kontaktów. Jakie daje możliwości? Możesz na przykład wydać polecenie „Opowiedz zespołowi, jak zmieniła się strategia sprzedaży”, a on wygeneruje aktualizację statusu na podstawie porannych spotkań, wiadomości e-mail i wątków czatu. Twoje słowa, Twój język naturalny, a nie sekwencja komend czy kodu, stają się potężnym narzędziem produktywności. 

Jak Copilot zmieni klasyczne aplikacje? 

Word – dzięki wsparciu Copilota nie musisz zaczynać od pustej kartki. Sztuczna inteligencja daje Ci pierwszy projekt tekstu na zadany temat do edycji, oszczędzając tym samym czas pozyskiwania materiału źródłowego i wstępnego przelewania myśli do dokumentu. Jako autor masz kontrolę nad tym, co podpowiada Ci Copilot, możesz wprowadzać swoje unikalne pomysły, bazując na wstępnej propozycji. Copilot może też być redaktorem i pisać podsumowania długich tekstów czy je układać w sposób bardziej zwięzły (lub rozwlekły).

ZOBACZ FILM: Microsoft 365 Copilot w Word

PowerPoint – Copilot pomoże Ci stworzyć atrakcyjną prezentację, bazując na Twoim poleceniu lub dokumentach, które chcesz powiązać z tematem prezentacji.  

ZOBACZ FILM: Microsoft 365 Copilot w PowerPoint

Excel – sztuczna inteligencja pomoże Ci w kilka sekund przeanalizować dane, wskazać trendy i tworzyć profesjonalnie wizualizacje danych. Znajomość skomplikowanych reguł nie będzie już potrzebna, wystarczy sformułować bezpośrednio swoje potrzeby, żeby Excel przetworzył je dokładnie tak, jak chcemy. 

ZOBACZ FILM: Microsoft 365 Copilot w Excel

Teams – Copilot pomoże podsumować kluczowe punkty dyskusji – zreferuje kto co powiedział i gdzie zespół jest zgodny, a gdzie się nie zgadza. Dzięki dostępowi do firmowego kalendarza, Copilot pomaga planować kolejne spotkania tak, by wszystkim pasowały i z niczym nie kolidowały. 

ZOBACZ FILM: Microsoft 365 Copilot w Teams

Outlook – AI może podsumowywać długie wiadomości, przygotować odpowiedź na podstawie konkretnych punktów, czy zamienić szybkie notatki na pełnoprawnego maila we wskazanym przez Ciebie stylu komunikacji. 

ZOBACZ FILM: Microsoft 365 Copilot w Outlook 

Power Platform – będziesz mógł przejść od pomysłu do działającej aplikacji w ciągu kilku minut. 

AI zmieni przede wszystkim także podejście do narzędzi. Większość osób wykorzystuje zaledwie garstkę narzędzi i komend, z których zbudowane są potężne platformy takie jak Excel, PowerPoint. Teraz całą tę bogatą funkcjonalność można odblokować, używając tylko języka naturalnego.  

Microsoft 365 Copilot – co z bezpieczeństwem? 

Copilot  jest zbudowany na kompleksowym podejściu firmy Microsoft do bezpieczeństwa, zgodności i prywatności. Jest zintegrowany z Microsoft 365 i automatycznie dziedziczy wszystkie cenne polityki i procesy dotyczące bezpieczeństwa (takie jak uwierzytelnienie dwuskładnikowe), zgodności i prywatności Twojej firmy.  

Copilot to duża oszczędność czasu zespołów, a także mniejsze ryzyko pomyłki, bo operuje na gigantycznym zbiorze danych.  

Kiedy dokładnie Copilot oficjalnie trafi do ogólnodostępnego pakietu rozwiązań Microsoft? Tego jeszcze nie wiemy, ale producent wskazuje, że powinno to nastąpić pod koniec 2023 roku.  

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o możliwościach sztucznej inteligencji w aplikacjach biurowych Microsoft 365 dla Twojej firmy, zapraszamy do kontaktu. Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected] 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat rozwiązań: https://microsoft365.senetic.pl/

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Joanna Muszynska

  Microsoft Marketing Manager

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.