0

Fortinet ogłasza, że piąta generacja kooprocesorów SOC w drodze!

Fortinet

Po bardzo udanej, czwartej generacji ko-procesorów System-on-a-Chip oznaczonej jako SOC4, obecnej przede wszystkim w urządzeniach FortiGate w modelach od 40 do 80 z serii F, założyciel i prezes FortiNet Ken Xie ogłosił, że jeszcze w tym roku premierę będzie miał SOC5. Ma to związek z premierą procesorów FortiSP5, które zbudowane są na specjalnie ulepszonych układach typu ASIC, które od ponad 20 lat są sztandarową technologią tego producenta.

Wprowadzając FortiSP5, Fortinet po raz kolejny ustanawia nowe rekordy w branży pod względem wydajności, kosztów i efektywności energetycznej. Jako jedyny dostawca cyberbezpieczeństwa wykorzystujący specjalnie skonstruowane układy ASIC, będące inwestycją w innowacje od ponad 20 lat, Fortinet zapewnia bezpieczną moc obliczeniową, która będzie obsługiwać bezpieczną infrastrukturę nowej generacji. – mówi Ken Xie, Fortinet CEO.

Nowa technologia 7-nanometrowa to nawet o 88 procent mniejsze zużycie energii niż przy standardowych podzespołach CPU. Oznacza to również zwiększoną ogólną wydajność, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie całkowicie bezpiecznej sieci SD-WAN. W związku z tym, użytkownicy zyskują mozliwość bezpiecznego i bezproblemowego dostępu do aplikacji w dowolnym miejscu. Jednocześnie, producent mocno wsparł integrację urządzeń z chmurą oraz bezproblemowe przejście do obsługi 5G za pomocą zoptymalizowanej i zrównoważonej platformy.

Nowa generacja w liczbach

Trzeba przyznać, że zapowiedzi wyglądają niezwykle obiecująco:

 • 17x szybsza wydajność zapory sieciowej w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami.
 • 3,5-krotnie szybsza wydajność zapory nowej generacji (NGFW) w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami do obsługi wyższego poziomu kontroli ruchu w celu wykrywania i blokowania zagrożeń.
 • 32x szybsze szyfrowanie w celu ochrony poufnych danych i bezpiecznych wirtualnych sieci prywatnych.
 • Inspekcja SSL o przepustowości 2,5 Gb/s zapewnia moc obliczeniową potrzebną do sprawdzania zaszyfrowanego ruchu pod kątem złośliwego oprogramowania bez problemów z wydajnością.
 • Secure Boot, aby umożliwić uruchamianie tylko zatwierdzonego oprogramowania systemu operacyjnego, chroniąc krytyczną infrastrukturę przed złośliwymi manipulacjami.
 • Wolumetryczna ochrona DDoS w celu udaremnienia rozproszonych ataków typu „odmowa usługi” (DDoS).
 • Sprzętowa akceleracja jakości usług (QoS) w celu zwiększenia komfortu użytkowania dzięki dedykowanej funkcji QoS dla wrażliwych aplikacji, takich jak wideokonferencje.

Fortinet liderem Gartner Magic Quadrant

Magic Quadrant to coroczny ranking technologii IT, prowadzony przez jedno z najbardziej renomowanych przedsiębiorstw analityczno-badawczych, amerykańską firmę Gartner (założoną w 1979 roku). Ranking dzieli wyróżnione przedsiębiorstwa na niszowych, wizjonerów, pretendentów i liderów, plasując ich w jednym z czterech pól (im wyżej w danym polu tym lepiej). FortiNet w 2022 roku uplasował się najwyżej wśród liderów m. in. w technologiach Network Firewalls i SD-WAN. To też 13 raz z rzędu gdy Fortinet ogólnie uplasował się wśród liderów.

Wyróżnienie skomentował dyrektor marketingu Fortinet, John Maddison:

Żaden inny NGFW nie jest w stanie zapewnić takiego samego stosunku ceny do wydajności, spójnych zabezpieczeń opartych na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym zarówno dla użytkowników lokalnych, jak i użytkowników zdalnych korzystających z SASE, a także natywnie konwergentnych funkcji sieciowych, takich jak SD-WAN i ZTNA. Kluczem do sukcesu FortiGate są ponad dwie dekady stałych innowacji naszej specjalnie opracowanej technologii ASIC i systemu operacyjnego FortiOS. Wierzymy, że to zaangażowanie w te innowacje doprowadziło do uznania Fortinet za lidera w zestawieniu Gartner® Magic Quadrant™ 2022 dla zapór sieciowych o najwyższej wydajności.

Szukasz informacji na temat najnowszych rozwiązań Fortinet? A może potrzebujesz wsparcia przy wyborze optymalnego narzędzia? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami:

Tel.: +48 32 420 92 21
Email: [email protected]

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Zostaw numer kontaktowy i/lub adres e-mail, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania

  Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują sie w polityce prywatności

  Avatar

  Karol Mondry

  IT Product Manager

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.