0

Nowość: Microsoft Intune Suite. Co zawiera pakiet?

Microsoft Intune Suite

1 marca Microsoft wprowadził na rynek pakiet Microsoft Intune Suite, który łączy w sobie zaawansowane rozwiązania zarządzania punktami końcowymi i bezpieczeństwa. Jest on zintegrowany z produktami Microsoft 365, a dzięki wykorzystaniu wiedzy o danych i AI zwiększa automatyzację procesów.

Pomaga działom IT w prosty i szybki sposób przejść od reaktywności do proaktywności w rozwiązywaniu problemów związanych z zarządzaniem punktami końcowymi i innymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa.

Microsoft Intune to ujednolicone rozwiązanie do zarządzania punktami końcowymi, które zapewnia organizacjom zawsze aktualną ochronę urządzeń, systemów operacyjnych i aplikacji. Zmieniający się model pracy (zdalna, hybrydowa), wzrost poziomu cyberzagrożeń oraz rosnąca różnorodność urządzeń sprawiają, że firmy potrzebują dziś centralizacji w zakresie zarządzania punktami końcowymi.

Microsoft Intune Suite – kluczowe funkcjonalności:

Remote Help to narzędzie, które wspomaga pracę helpdesków – jest to szczególnie ważne, ponieważ pracownicy coraz częściej pracują poza biurem. Narzędzie Remote Help jest już dostępne dla użytkowników systemu Windows, a w przyszłych wersjach pojawi się również na urządzeniach końcowych z systemem Android i Mac. Funkconalność umożliwia zespołom IT helpdesk zdalne rozwiązywanie problemów z komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi użytkowników w oparciu o jego istniejącą tożsamość firmową.

Endpoint Privilege Management (w wersji preview w marcu 2023 r. i ogólnie dostępnej w kwietniu 2023r.) umożliwia kontrolowane podnoszenie uprawnień użytkowników w standardzie Windows, dzięki czemu kontrole bezpieczeństwa nie będą przeszkadzać w pracy. Odpowiedni użytkownicy będą mieli przypisane konkretne uprawnienia w sprecyzowanym czasie. Pomaga to zmniejszyć ryzyko związane z uprawnieniami pracowników, a także obciążenie działu pomocy technicznej poprzez nadanie większej samoobsługi w podstawowych administracyjnych przypadkach, takich jak konfiguracja drukarki lokalnej.

Funcje analityki: Intune Suite oferuje również zaawansowane funkcje analityki punktów końcowych, wglądy oparte na danych, które pomagają administratorom IT zrozumieć, przewidzieć i poprawić użytkowanie.

Łączenie zasobów służbowych i prywatnych: Microsoft Tunnel for Mobile App Management w bezpieczny sposób łączy zasoby firmowe z urządzeniami osobistymi.

Pakiet Intune Suite usprawnia zarządzanie urządzeniami specjalistycznymi, aby dać pracownikom elastyczność w wyborze urządzenia, które jest im potrzebne do wykonania pracy, jednocześnie nie narażając całej sieci na zagrożenie.

Jak nabyć Microsoft Intune Suite?

Microsoft Itune dostępny jest w trzech wariantach:

Microsoft Intune Plan 1 – dołączany do subskrypcji planów Microsoft 365 E3, E5, F1, F3, Enterprise Mobility + Security E3 i E5 oraz Business Premium.

Microsoft Intune Plan 2 – dodatek do Microsoft Intune Plan 1, który oferuje zaawansowane możliwości zarządzania punktami końcowymi. Microsoft Intune Plan 2 wchodzi w skład rozbudowanego pakietu Microsoft Intune Suite.

Microsoft Intune Suite – dodatek do Microsoft Intune Plan 1, który zawiera wszystkie krytyczne, zaawansowane rozwiązania w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa punktów końcowych. Zawiera w sobie wszystkie rozwiązania z Planu 2.

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o najkorzystniejszej dla siebie możliwości nabycia Microsoft Intune Suite, zapraszamy do kontaktu, zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected]  

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz polecane przez nas rozwiązania: https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.