0

Zadbaj o bezpieczeństwo danych przechowywanych w Microsoft 365 z Veeam. Sprawdź co nowego w wersji 7!

Zadbaj o bezpieczeństwo danych przechowywanych w Microsoft 365 z Veeam.

Czy jesteś pewien, że Twoja firma ma pełną kontrolę nad danymi, które przechowuje w pakiecie Microsoft 365? Czy ma dostęp do wszystkich kluczowych elementów?

Odruchowa odpowiedź na powyższe pytania zazwyczaj brzmi: „Oczywiście”, ale czy na pewno? Sprawdź, jakie możliwości w tym zakresie daje Veeam.

Firma Microsoft proponuje doskonałe rozwiązanie. Koncentruje się jednak na infrastrukturze oraz nieprzerwanej dostępności dla użytkowników. Odpowiedzialność za dane tam przechowywanie spoczywa na KLIENCIE. Upowszechniło się błędne przekonanie, że to firma Microsoft tworzy w imieniu klientów pełne kopie zapasowe ich danych. Bez zmiany takiego nastawienia przekonanie to może mieć bardzo bolesne skutki dla firmy.

Sprawdź, gdzie leży problem

Przeprowadzono setki rozmów ze specjalistami, dzięki którym zidentyfikowano 7 głównych problemów z zakresu ochrony danych przechowywanych w M365:

 1. Przypadkowe usunięcie –  zamierzone lub kompletnie przypadkowe usunięcie użytkownika to spory problem. Szczególnie dotyczy to sytuacji gdy element zostaje oznaczony do całkowitego wyczyszczenia z bazy danych skrzynek. Bez backupu niemożliwe staje się jego odzyskanie.
 2. Luki i niejasności w zasadach przechowywania – Podobnie jak w przypadku usuwania nietrwałego i całkowitego, pakiet Microsoft 365 udostępnia ograniczone zasady backupu i przechowywania. Stworzone one są jedynie z myślą o sytuacyjnej ochronie danych, a nie jako kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Rozwiązanie do backupu pakietu Microsoft 365 eliminuje luki w zasadach przechowywania i brak elastyczności przywracania.
 3. Wewnętrzne zagrożenia bezpieczeństwa – Uprawnienia dostępu do plików i kontaktów zmieniają się tak szybko, że często trudno jest monitorować osoby obdarzone największym zaufaniem. Firma Microsoft nie jest w stanie odróżnić zwykłego użytkownika od zwolnionego pracownika, który przed odejściem z firmy próbuje usunąć jej krytyczne dane.
 4. Zewnętrzne zagrożenia bezpieczeństwa – Złośliwe oprogramowanie i wirusy, takie jak ransomware, wyrządzają poważne szkody w przedsiębiorstwach na całym świecie. Dzięki regularnemu tworzeniu kopii zapasowych można mieć pewność, że zawsze dostępny jest odrębny, niezainfekowany egzemplarz danych, z którego można je szybko odzyskać
 5. Wymogi zgodności z przepisami – W firmie może nieoczekiwanie wystąpić konieczność wyodrębnienia określonych e-maili, plików lub innych danych z racji toczącego się postępowania prawnego.
 6. Zarządzanie hybrydowymi wdrożeniami poczty e-mail i migracją do pakietu M365 – Dobrej jakości rozwiązanie do backupu danych pakietu Microsoft 365 powinno obsługiwać hybrydowe wdrożenia poczty e-mail i traktować dane Exchange w ten sam sposób, tak aby lokalizacja źródłowa nie miała znaczenia.
 7. Struktura danych programu Teams – Dane znajdujące się w tych miejscach wymagają ochrony — ale nie tylko one. Program Teams obejmuje ustawienia, konfiguracje i przynależności, którym trzeba zapewnić ochronę i odzyskiwalność. Indywidualnie dostosowane rozwiązanie do backupu potrafi chronić nie tylko dane, ale także wspomniane ustawienia i związane z nimi współzależności aplikacji.

Co nowego w wersji 7?

 • Niezmienność dodatkowych egzemplarzy kopii zapasowych
 • Zaawansowane monitorowanie i raportowanie
 • Większa kontrola podczas korzystania z usług BaaS
 • Ulepszenie samoobsługowego portalu przywracania

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową Senetic Veeam. Nasi eksperci chetnie pomoga w dopasowaniu optymalnych rozwiązań dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami:
Tel.: +48 32 420 92 21
Email: [email protected]

Avatar

Monika Szeja

Product Manager – W Seneticu pełni rolę product managera oraz opiekuje się produktami z zakresu wirtualizacji i backupu.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.