0

Microsoft Solutions Assessment – zbadaj swoje środowisko!

Użytkując dane środowisko IT na co dzień nie do końca zdajemy sobie sprawę, czy nasze procesy są odpowiednio szybkie i wydajne. Firmy często nie są świadome tego, w jaki sposób dzisiejsza technologia staje się dodatkowym silnikiem dla rozwoju biznesu, jak wiele można zrobić szybciej i jednocześnie taniej. Chciałbyś zbadać swoje środowisko i dowiedzieć się w jaki sposób usprawnić jego ekosystem? Z pomocą przychodzi zupełnie bezpłatna usługa Microsoft Solution Assessment!

Microsoft Solution Assessment – jest precyzyjną i szczegółową analizą środowiska IT w celu zwiększenia produktywności, obniżenia kosztów i optymalizacji inwestycji w firmach. Brzmi skomplikowanie, ale cały proces jest prosty, oparty na technologii zbierania i analizowania danych, które służą potem do generowania indywidualnych rekomendacji. Microsoft Solution Assessment jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tych firm, które nie wiedzą jak zoptymalizować swoje środowisko i szukają rozwiązań, które w sposób obiektywny ocenią jego wydajność. Tego typu skanowanie staje się często początkiem procesu transformacji cyfrowej organizacji oraz poprawy efektywności w codziennych procesach biznesowych.

Jak wygląda proces?

Każda firma może zgłosić się do nas, jako partnera Microsoft, z potrzebą zbadania swojego środowiska. Jedynym wymogiem jest posiadanie minimum 25 serwerów wirtualnych lub fizycznych w przypadku Solution Assessment dotyczącego Azure (danych i infrastruktury). Przy Solution Assessment dotyczącym Modern Workplace wymogiem jest posiadanie minimum 100 stanowisk. Co istotne, narzędzia wykorzystywane do zbierania informacji i analizy są tak skonstruowane, aby nie działały w sposób negatywny na funkcjonowanie skanowanej infrastruktury. Firmy w trakcie badania pracują bez żadnych przestojów, dokładnie w taki sam sposób jak przed skanowaniem. Zaangażowanie organizacji w przeprowadzaniu usługi jest zupełnie minimalne. Pierwszym krokiem jest spotkanie z konsultantem, które ma na celu dostosowanie oczekiwań oraz ustalenie zakresu, przedstawienie warunków wykonania usługi pod kątem wymogów systemu oraz planu pracy. W całym procesie instalacji narzędzia do skanowania infrastruktury towarzyszy konsultant, który pomaga przy konfiguracji i uruchomieniu. Natępnie pracuje już samo narzędzie, które skanuje i gromadzi informacje oraz dane w środowisku IT organizacji. Po zakończeniu skanowania konsultant wraz z analitykiem technicznym firmy Microsoft przygotowuje raport końcowy z ustaleniami i zaleceniami. Finałem całego procesu jest prezentacja raportu i udostępnienie firmie wyników pomiaru wraz z rekomendacjami.

Obszary Microsoft Solution Assessment

Firma Senetic dostarcza usługę Microsoft Solution Assessment w czterech obszarach, z których mogą skorzystać nasi klienci:

Azure: Dane i Infrastruktura

Azure: Modernizacja aplikacji

Modern Work Place: Środowisko pracy – optymalizacja

Modern Work Place: Cyberbezpieczeństwo

Azure: Dane i Infrastruktura

Badanie ma na celu zmodernizowanie środowiska serwerowego i centrum danych oraz ustalenie priorytetów pod kątem przeniesienia ich do chmury. Podczas skanowania zbieramy informacje na temat efektywności wykorzystywania bieżących zasobów takich jak : obciążenia serwera, zużycie pamięci RAM, wykorzystanie przestrzeni dyskowych. Analizujemy w ten sposób środowisko IT funkcjonujące w firmie i przedstawiamy raport, który wskazuje obszary wymagające usprawnienia i optymalizacji zasobów. Raport pokazuje także, jak będą kształtowały koszty naszego obecnego środowiska w chmurze Azure.

Azure: Modernizacja aplikacji

Pomiar identyfikuje te aplikacji, które mogą być przeniesione do chmury Azure. Wybór tej usługi jest odpowiedni dla klientów, którzy chcą przenieść aplikacje do chmury, ale potrzebują pomocy technicznej w zrozumieniu, które aplikacje należy przenieść w pierwszej kolejności i jak przeprowadzić migrację.

Modern Work Place: Środowisko pracy – optymalizacja

Usługa dostarcza pełnej analizy środowiska desktopowego i on-premise pod kątem przeniesienia ich do chmury. Daje szansę na zwiększenie produktywności użytkowników końcowych. Finalny raport po wykonaniu usługi zawiera wyniki analizy oraz plan migracji do chmury wraz z najważniejszymi zaleceniami.

Modern Work Place: Cyberbezpieczeństwo

Badanie pomaga w identyfikacji obszarów potencjalnego ryzyka oraz przekazanie wskazówek dotyczących programów i zasad cyberbezpieczeństwa. W raporcie finalnym przedstawiona zostanie analiza i wnioski, które pomogą organizacji wdrożyć dobre praktyki zarządzania bezpieczeństwem.

Microsoft Solution Assessment jest zupełnie bezkosztową dla klienta inwentaryzacją zaplecza IT w firmie. Dostarcza unikalnej i wartościowej wiedzy na temat funkcjonowania środowiska oraz rekomandacje w kierunku jego optymalizacji. Pomaga firmom wejść na drogę cyfrowej transformacji, która decyduje dziś o przyspieszeniu biznesowym wielu procesów.

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o przeprowadzeniu Microsoft Solution Assessment w Twojej firmie, zapraszamy do kontaktu. Zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected]  

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat tej usługi: https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.