0

Przygotuj się na koniec wsparcia dla Exchange Server 2013

Exchange Server 2013

Po 11 kwietnia Microsoft nie będzie już zapewniał wsparcia technicznego dla produktu Exchange Server 2013. Oznacza to, że nadal będzie można korzystać z tej wersji serwera, ale pojawiające się błędy nie będą poprawiane, a brak aktualizacji zabezpieczeń może wystawić firmę na poważne ryzyko. Jaki sceanariusz wybrać w takiej sytuacji? Podpowiadamy!

Po 11 kwietnia użytkownicy Exchange Server 2013 nie będą mogli liczyć na wsparcie techniczne dla pojawiających się problemów, ani na poprawki dla wykrytych wad, które mogą wpłynąć na stabilność i funkcjonalność serwera. Nie będą aktualizowane zabezpieczenia, co może sprawić, że serwer będzie podatny na naruszenia bezpieczeństwa. To normalny cykl życia produktów IT, które z uwagi na szybko rozwijającą się technologię, odchodzą do lamusa.

Wybierz aktualną wersję

Exchange Server 2013 będzie oczywiście nadal funkcjonował po 11 kwietnia. Jednak ze względu na wymienione powyżej zagrożenia, zdecydowanie zalecamy migrację z Exchange Server 2013 tak szybko jak to możliwe. Aby zachować wsparcie możesz wybrać jeden z dwóch scenariuszy: zaktualizować swoją wersję do Exchange Server 2019 lub zdecydować się na migrację do Exchange Online. Jeśli jeszcze nie zacząłeś swojej migracji z Exchange Server 2013 do Exchange Online lub Exchange Server 2019, warto pomyśleć o tym już teraz. Posiadanie aktualnych i wspieranych przez Microsoft produktów zapewnia ciągłość pracy bez zakłoceń. Przede wszystkim jest jednak gwarancją bezpieczeństwa, co w dzisiejszych czasach musi być traktowane priorytetowo.

Exchange Server 2019

Exchange Server 2019 występuje w wersji Standard oraz Enterprise. Licencja Exchange Server 2019 Standard przeznaczona jest do obsługi skrzynek pocztowych w małych i średnich firmach. Obsługuje od 1 do 5 baz danych skrzynek pocztowych. Exchange Server 2019 Standard to przede wszystkim większa wydajność na dowolnej platformie oraz bezpieczeństwo danych. Z kolei licencje Enterprise dedykowane są dużym organizacjom, w których potrzebnych jest więcej baz danych skrzynek pocztowych. Obsługuje od 1 do 100 baz danych skrzynek pocztowych. Exchange Server Enterprise 2019 umożliwia firmom zmniejszenie kosztów oraz ochronę danych na wysokim poziomie.

Exchange Online

Jest to program do zarządzania biznesowymi aplikacjami poczty i kalendarza. Pozwala on m.in. ustalić priorytety na firmowym koncie, spersonalizować skrzynkę odbiorczą czy zsynchronizować pocztę z kalendarzem. Usługa Exchange Online zawiera zaawansowane funkcje ochrony informacji. Skrzynki pocztowe są chronione przez filtry antyspamowe, które również wykrywają złośliwe oprogramowanie. Centrum administracyjne programu Exchange umożliwia efektywne zarządzanie organizacją za pomocą łatwego w obsłudze, opartego na sieci Web interfejsu.

Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami o możliwościach migracji, zapraszamy do kontaktu, zespół naszych ekspertów chętnie odpowie na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected]  

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz polecane przez nas rozwiązania: https://microsoft365.senetic.pl/

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.