0

SQL Server 2022 już w ofercie!

SQL Server 2022

W styczniu br. SQL Server 2022 zupełnie zastąpił swoją starszą wersję z 2019 roku. Nowe, aktualne wydanie posiada jak dotąd najwyższy poziom zgodności z platformą Azure, co umożliwia klientom prowadzenie głębszych analiz, wydajne skalowanie oraz korzystanie z wielu ciekawych funkcji. 

Nowe wydanie jest mocno osadzone w chmurze i zintegrowane z szeregiem funkcjonalności dostępnych w platformie Azure. Zapewnia pracę bez przestojów dzięki szybkiej reakcji w przypadku awarii, szczegółową anlitykę w czasie rzeczywistym oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowy SQL Server to także lepsza wydajność pracy, szybsze obsługiwanie zapytań i efektywniejsze wprowadzanie zmian.  

Najciekawsze funkcje w SQL Server 2022: 

  • Azure SQL Managed Instance: SQL Server 2022 jest w pełni zintegrowany z nową funkcją łącza w Azure SQL Managed Instance. Dzięki tej możliwości użytkownik korzysta ze środowiska PaaS służącego do odzyskiwania danych po awarii. Pozwala to skrócić czas potrzebny na konfigurację i zarządzanie, nawet w porównaniu ze środowiskiem IaaS.  
  • Azure Synapse Link: Wcześniej przenoszenie danych z lokalnych baz, takich jak SQL Server, do systemu Synapse wymagało budowy procesu ETL. Rozwiązanie Azure Synapse Link dla SQL Server 2022 zapewnia automatyczne zarządzanie zmianami – umożliwia przechwytywanie tych zmian w SQL Server i przekazywanie ich do rozwiązania Azure Synapse Analytics. Synapse Link zapewnia analizę w czasie niemal rzeczywistym, uproszczenie procesu ETL oraz zniwelowanie opóźnień.  
  • Integracja z Microsoft Purview: Microsoft Purview to ujednolicona usługa zarządzania danymi, z którą został zintegrowany SQL Server. Dzięki tej integracji można automatycznie skanować swój on-premises SQL Server w celu przechwycenia metadanych, czy klasyfikować dane przy użyciu wbudowanych i niestandardowych etykiet. Integracja pozwala także na skonfigurowanie i kontrolowanie określonych możliwości dostępu do SQL Server. 
  • Inne funkcje dostępne w Azure: proste połączenie z agentem Azure Arc, będące częścią domyślnego procesu konfiguracji SQL Server 2022, daje dodatkowe możliwości, np. pojedynczy widok wszystkich serwerów SQL wdrożonych on-premises, w Azure i innych rozwiązaniach chmurowych. Nowe wydanie SQL Server posiada także dodatkową ochronę danych dzięki Microsoft Defender for Cloud. Umożliwia również zabezpieczenie tożsamości za pomocą funkcji Single Sign-On i usługi Azure Active Directory. 

Możliwości zakupu 

SQL Server 2022 dostępny jest w trzech wersjach: Standard Edition, Standard Core oraz Enterprise Core. Porównanie produktów w formie tabeli znajdziesz na naszej stronie: https://microsoft365.senetic.pl/sql-server/ 

Jeśli chodzi o możliwości zakupu SQL Server 2022 to należy pamiętać o jednej istotnej zasadzie – wersję 2022 bez Software Assurance będzie można nabyć tylko do licencjonowania serwerów on-premise. Bardzo popularne licencjonowanie maszyn wirtualnych SQL jest dostępne tylko z aktywną opcją Software Assurance lub w formie subskrypcji. Zasada dotyczy zarówno środowisk on-premise jak i hostowanych. 

Przeprowadzimy Cię przez zmiany

Oferta Microsoft jest dynamiczna, dopasowuje się do globalnych zmian na rynku. Zaufany partner przeprowadzi Cię przez proces transformacji i pomoże wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.  

Zespół naszych ekspertów czeka na Twoje pytania: 

Tel.: +48 32 420 92 45  
Email: [email protected]  

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz dodatkowe informację na temat SQL Server 2022: https://microsoft365.senetic.pl/sql-server/ 

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.