0

5 ważnych zmian w Microsoft w 2022 roku

5 ważnych zmian w Microsoft w 2022 roku

Miniony rok obfitował w zmiany w ofercie Microsoft. Z pewnością upłynął pod znakiem rozliczania i nabywania licencji w nowym modelu – NCE, ale nie zabrakło także innych przeobrażeń w portfelu produktowym producenta. Dziś, na początku 2023, podsumowujemy najważniejsze z nich!

New Commerce Experience

Wraz z początkiem 2022 roku rozpoczął się proces zmiany sposobu nabywania i rozliczania licencji Microsoft – odejście od modelu Cloud Solution Provider (CSP) na rzecz New Commerce Experience (NCE). NCE nie jest nowym programem sprzedażowym, ale nowym sposobem rozliczania i nabywania licencji. Zapewnia większą elastyczność w zarządzaniu ilością licencji miesięcznych, ochronę cenową w czasie trwania umowy, a także możliwość zwiększenia ilości licencji w okresie obowiązywania umowy, czy upgrade’u licencji w okresie obowiązywania umowy.

Więcej na temat tej zmiany przeczytacie tutaj: https://www.senetic.pl/blog/9691,microsoft-wprowadza-zmiany-w-new-commerce-experience/#more-9691

Teams Phone with Calling Plan

Microsoft postanowił ujednolicić produkty do komunikacji pod nazwą Teams Phone with Calling Plan. Teams Phone with Calling Plan łączy w sobie funkcje dzwonienia, czatu, spotkań i współpracy w jednej aplikacji, umożliwiając także użytkownikom wykonywanie połączeń telefonicznych z dowolnego miejsca i urządzenia – w tym z komputerów, smartfonów, telefonów stacjonarnych i sal konferencyjnych. Łączy w sobie podstawowe komponenty telefonii – system telefoniczny i plan połączeń krajowych – w jeden pakiet.  

Więcej na temat zmian: https://www.senetic.pl/blog/9826,teams-phone-with-calling-plan-ujednolicenie-rozwiazan-do-komunikacji/#more-9826

Koniec wsparcia dla SQL Server 2012

Od 12 lipca 2022 roku skończyło się wsparcie dla SQL Server 2012. Oznacza to, że od tego dnia produkt nie jest aktualizowany. Korzystanie z niego nie jest całkowicie niemożliwe, ale może wpływać na poziom bezpieczeństwa w firmie oraz zwiększyć ryzyko ataku hakerskiego. Z uwagi na odpowiedni poziom bezpieczeństwa firmy ważne jest, żeby korzystać tylko z na bieżąco aktualizowanych wersji. Dla użytkowników SQL Server 2012 czy Windows Server 2012 przygotowaliśmy trzy scenariusze: https://www.senetic.pl/blog/10038,koniec-wsparcia-dla-produktow-sql-server-2012-i-windows-server-2012/#more-10038

Zmiany w Microsoft Teams

Od 1 września 2022 roku Microsoft Teams Rooms Pro zastąpił oferty Microsoft Teams Rooms Standard i Microsoft Teams Rooms Premium. Oznacza to, że od tego dnia nie można odnowić ani zakupić nowych licencji Teams Rooms Standard i Microsoft Teams Rooms Premium. Naszym Klientom proponujemy dwa rozwiązania: zakup nowego produktu Microsoft Teams Rooms Pro lub korzystanie z darmowego Teams Rooms Basic. 

Więcej na temat tych zmian przeczytasz tutaj: https://www.senetic.pl/blog/10100,zmiany-licencyjne-w-microsoft-365-wrzesien-2022/#more-10100

Wycofany Defender for Endpoint for Servers

1 września 2022 r. został wycofany także Defender for Endpoint for Servers. Oznacza to, że nie można go już kupić czy odnowić. Jako produkt zamienny oferowane jest rozwiązanie Microsoft Defender for Server. Jest to jeden z planów udostępnianych przez Microsoft Defender dla rozszerzonych funkcji bezpieczeństwa w chmurze. Narzędzie to chroni maszyny Windows i Linux w Azure, AWS, GCP i lokalne/on-premise. 

Dowiedz się więcej: https://www.senetic.pl/blog/10100,zmiany-licencyjne-w-microsoft-365-wrzesien-2022/#more-10100

Przeprowadzimy Cię przez zmiany

Oferta Microsoft jest dynamiczna, dopasowuje się do globalnych zmian na rynku. Zaufany partner przeprowadzi Cię przez proces transformacji i pomoże wybrać optymalne rozwiązanie.

Zespół naszych ekspertów czeka na Twoje pytania:
Tel.: +48 32 420 92 45 
Email: [email protected] 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz polecane przez nas rozwiązania: https://microsoft365.senetic.pl/.  

Avatar

Joanna Muszynska

Microsoft Marketing Manager

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.