0

Nowy vSphere 8!

Nowy vSphere!

vSphere 8 to jedna z najczęściej omawianych nowości na VMware Explore w USA w tym roku. Ponieważ nadal wykorzystywane są technologie takie jak chmura, przetwarzanie brzegowe i aplikacje Software-as-a-Service (SaaS), VMware postanowił, że musi rozszerzyć swój produkt vSphere tak, aby lepiej dostosować się do obowiązujących trendów.

W związku z tym określono trzy kluczowe potrzeby: dodatkowa pojemność serwerów, wyspecjalizowane silosy infrastruktury oraz model bezpieczeństwa oparty na procesorze.

Warto zauważyć, że vSphere to nie tylko vCenter Server i ESXi, lecz wiele innych istotnych komponentów oraz funkcji, takich jak:  VMware vSphere Storage DRS, VMware vSphere Fault Tolerance, vRealize Orchestrator i vSphere Lifecycle Manager.

Cloud Console

Mimo że serwer vCenter i hosty ESXi działają lokalnie, nadal można uzyskać do nich dostęp z konsoli Chmury vSphere, która jest dostępna w vSphere 8. Umożliwia to dostęp do środowisk vSphere, a także innych usług w chmurze, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w centrum danych, czy nie. Jest to ta sama konsola chmurowa, która jest używana przez VMware Cloud na AWS, Google Cloud i Azure.

Cloud Console to przede wszystkich przejrzystość i intuicyjność w uzyskiwaniu szczegółowych informacji. Dostępne w Cloud Console są również inne kompotenty, takie jak vRealize.

Podczas wdrażania maszyn wirtualnych z konsoli Cloud Console można zdecydować, które vCenter powinno je hostować.

Ulepszone monitorowanie

W przypadku umieszczania maszyn wirtualnych, vSphere ma teraz ulepszone monitorowanie i korygowanie pamięci (vMMR2), które uwzględnia statystyki pamięci, opóźnienia i wskaźniki pominięcia przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie maszyna wirtualna powinna się znajdować.

Infrastruktura jako usługa (IaaS) jest obowiązkowa w centrach danych zarówno dużych, jak i małych. Aby to obsłużyć, vSphere ma schludną funkcję, w której wyświetla kod YAML, którego można użyć do programowego wdrożenia maszyny wirtualnej podczas jej tworzenia.

Szybsze aktualizacje

vSpehere 8 obsługuje funkcję szybkiej aktualizacji, która znacznie skraca czas przestojów podczas aktualizacji serwera vCenter.

Najbardziej widoczą zmianą jest Cloud Connector, który umożliwia administratorom dostęp do środowisk vSphere niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

vSphere Distributed Service Engine

Jednostki przetwarzania danych (DPU) znajdujące się na serwerach przejmują takie funkcje jak sieć i bezpieczeństwo z serwera, aby zwolnić centralny procesor do uruchomienia aplikacji. Dzięki zintegrowanemu silnikowi możliwe jest dokładne koordynowanie funkcji na serwerze i DPU, aby zarządzać obciążeniami na każdym z nich.

Porównanie wersji

 vSphere 7vSphere 8
vCPU per VM768768
Pamięć per VM24 TB24 TB
vGPU per VM48
CPU per host896896
Pamięć per host24 TB24 TB
Ilość hostów zarządzana przez vSphere Lifecycle Manager4001000
Ilość hostów per klaster9696
Ilość VM per klaster8 00010 000
Ilość VMDirectPath I/O per host832

Po więcej informacji zapraszamy na naszą strone internetową: https://www.senetic.pl/vmware/ lub do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami: [email protected].

Avatar

Monika Szeja

Product Manager – W Seneticu pełni rolę product managera oraz opiekuje się produktami z zakresu wirtualizacji i backupu.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.